Urodzinowa porażka „Szarotek”

Dnia: piątek 26 listopada 2021, Autor: Maciej Zubek

HOKEJ. Hokeistom Tauron Podhala nie udało się zwycięstwem uczcić 89 rocznicy narodziny klubu hokejowego w Nowym Targ, która przypadła właśnie na dzień 26 listopada 2021 roku. W 24 kolejce spotkań „Szarotki” przegrały – bardzo ważne w kontekście walki o play-off – wyjazdowe spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec.

Słaba pierwsza tercja w wykonaniu Podhala zakończyła się zasłużonym dwubramkowym prowadzeniem gospodarzy, a mogłoby ono być wyższe, gdyby nie dobra dyspozycja w bramce Podhala Pawła Bizuba.

Pierwszego gola, w 10 minucie gola zdobył Tomasz Kozłowski, a był on konsekwencją niefrasobliwej postawy defensywy „Szarotek” przed własną bramką. Na 2:0 podwyższył w 19 minucie Martin Przygodzki, równo z końcem kary Damiana Tomasika. Chwilę przed drugim trafieniem dla sosnowiczan, pojedynek jeden jeden z bramkarzem Zagłębia, przegrał Gleb Bondaruk.

Druga tercja już zdecydowanie lepsza gra Podhala i to dało efekt w postaci gola kontaktowego. W 27 minucie zrehabilitował się Bondaruk, ale dużą rolę przy tym trafieniu odegrał Andriej Czwanczikow. To było jedyne trafienie w tej odsłonie, mimo kilku kolejnych okazji z obu stron.

Ledwie 19 sekund od wznowienia gry w tercji trzeciej gospodarze odzyskali dwubramkowe prowadzenie. Kolejny raz z biernej postawy defensywy Podhala skorzystał Kozłowski. Sędziowie jeszcze posiłkowali się analizą video, ale nie dopatrzyli się żadnej nieprawidłowości. „Szarotki” szybko odpowiedziały indywidualną akcją Marata Saroki, dla którego była to pierwsza bramka w ekstraklasie. Za moment – podczas liczebnej gry gości – zakotłowało się pod bramką Zagłębia, ale świetnie spisał się Andrei Filonenko. Parę chwil potem to sosnowiczanie mieli jednego zawodnika więcej i najpierw Bizub zatrzymał strzał Lukasa Nielsena, a następnie – po kontrataku – pojedynek z sosnowieckim bramkarzem przegrał Czwanczikow. W 53 minucie Zagłębie wyprowadziło „zabójczy” kontratak po którym na listę strzelców – drugi raz tego dnia wpisał się Przygodzki. W 57 minucie wygraną sosnowiczan przypieczętował Bernacki, zmieniając tor lotu krążka po strzale Kozłowskiego.

Zagłębie Sosnowiec – Tauron Podhale Nowy Targ 5:2 (2:0, 0:1, 3:1)

1:0 Kozłowski – Bernacki, Krawczyk (9:56)
2:0 Przygodzki – Rzeszutko (19:00)
2:1 Bondaruk – Czwanczikow (26:59)
3:1 Kozłowski – Nikiforov, Bychawski (40:19)
3:2 Saroka – Siuty, F. Kapica (42:11)
4:2 Przygodzki – Dubinin (52:36)
5:2 Kozłowski – Bernacki, Nikiforov (56:53)

Zagłębie: Filonenko – Naróg, Syrojeżkin, Nikiforov, Kozłowski, Bernacki – Bychawski, Jaśkiewicz, Przygodzki, Rzeszutko, Dubinin – Khopeira, Mickiewicz, Sikora, Nahunko, Nielsen, Krawczyk, Opiłka, Piotrowski, Blanik, Kasprzyk.

Podhale: Bizub – Tomasik, P. Wsół, Bondaruk, Neupauer, Kolusz – Szurowski, Vorlab, B. Wsół, Czwanczikow, Wielkiewicz – Sulka, Kamieniecki, Worwa, F. Kapica, Siuty – T. Kapica, Saroka, Malasinski, Bochnak.

Sędziowali: Tomasz Radzik, Paweł Kasprzyk.