Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Uwaga Nowy Targ: o godz. 13:00 zmieniona zostanie organizacja ruchu na ulicy Ludźmierskiej

Dnia: wtorek 22 listopada 2022, Autor: Maciej Zubek

22 listopada br. o godz. 13:00 zmieniona zostanie organizacja ruchu na ulicy Ludźmierskiej w Nowym Targu. Ulica Ludźmierska zostanie zamknięta na odcinku ok. 350 metrów, a ruch skierowany na objazd po wybudowanych już łącznicach węzła Nowy Targ Zachód będzie się odbywał w dwóch kierunkach. Według planów taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca kwietnia 2023 r.

Zmiana organizacji ruchu związana jest z budową estakady nad Czarnym Dunajcem i ul. Ludźmierską. Po jej wprowadzeniu wykonawca będzie kontynuował prace związane z konstrukcją nośną, przebudowaną ul. Ludźmierskiej wraz z infrastrukturą podziemną: kanalizacją deszczową, sanitarną i siecią wodociągową.

Roboty drogowe są zaawansowane w 63%. Zrealizowano większość wykopów (85%) i nasypów (71%). Obiekty inżynierskie wybudowane są w 73%. Praktycznie na ukończeniu są prace przy budowie fundamentów, podpór i konstrukcji oporowych. Tu zaawansowanie wynosi 99%.

Trwa przebudowa i przekładanie sieci sanitarnej (71% zaawansowania), energetycznej (63%) i teletechnicznej (46%). Przebudowa sieci gazowej jest już zakończona.

Estakada nad Czarnym Dunajcem i ul. Ludźmierską stanowi część nowej dwujezdniowej drogi krajowej nr 47 o długości nieco ponad 16 km, która połączy Rdzawkę z Nowym Targiem. Umowę na budowę tej drogi podpisano 19 września 2018 roku. Wartość kontraktu wynosi prawie miliard zł. Inwestycja jest realizowana w trudnym, górskim terenie. Na 16,13 km drogi powstają 22 obiekty inżynierskie czyli mosty, wiadukty i estakady. Będą 4 węzły drogowe: Obidowa, Klikuszowa, Nowy Targ Zachód i Nowy Targ Południe. Przebudowane zostaną drogi lokalne i drogi dojazdowe sąsiadujące z inwestycją. Droga będzie miała klasę Głównej Ruchu Przyspieszonego (GP). Skróci się czas na dojazd do stolicy Podhala i poprawi się bezpieczeństwo podróżujących.

No Comment.

Reklama

Partnerzy