Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Uwaga! Tunel na zakopiance będzie czasowo niedostępny

Dnia: środa 6 grudnia 2023, Autor: Maciej Zubek

Ma to związek z ćwiczeniami jakie służby ratownicze przeprowadzą w tunelu pod Luboniem Małym na Zakopiance już we wtorek 12. grudnia. Konieczność ich corocznej organizacji wynika z przepisów. Tunel będzie na około cztery godziny zamknięty dla samochodów.

Tunel na Zakopiance to część drogi ekspresowej S7, która równocześnie wchodzi w skład Transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T. Przepisy dotyczące bezpieczeństwa tuneli na tego rodzaju trasach nakładają obowiązek przeprowadzenia co roku ćwiczeń dla personelu tunelu i służb ratunkowych. Ostatnie ćwiczenia przeprowadzono tuż przed otwarciem tunelu.

W ćwiczeniach wezmą udział strażacy, medycy i policjanci oraz pracownicy Centrum Zarządzania Tunelem, Wydziału Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego i Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Sprawdzone zostanie funkcjonowanie systemów ratowniczych tunelu i przećwiczona zostania koordynacja działań różnych służb.

Objazd

Tunel pod Luboniem Małym będzie zamknięty we wtorek (12 grudnia), od 10 do 14. W tym czasie kierowcy będą korzystać z objazdu. Jadący w kierunku Rabki na węźle Lubień zjadą na drogę wojewódzką nr 968 prowadzącą do Mszany Dolnej. W Mszanie skręcą prawo, na drogę krajową nr 28, którą dojadą do węzła Skomielna Biała i trasy S7.

Samochody jadące w kierunku Krakowa na węźle Skomielna Biała zjadą na DK28 w kierunku Mszany Dolnej, a następnie skręcą w lewo na DW968, którą dojadą do węzła Lubień.

Dofinansowanie UE

Budowa drogi ekspresowej S7 Lubień – Rabka-Zdrój, której częścią jest tunel, została współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Łączny koszt inwestycji wynosi 2 547 601 820,15 zł, a dofinansowanie ze środków UE to 1 299 635 604,11 zł.

No Comment.

Reklama

Partnerzy