Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Uważajcie w górach – raport TOPR

Dnia: piątek 22 lipca 2022, Autor: Anna Zubek

Od początku tego tygodnia Ratownicy łącznie udzielili pomocy 43 osobom.

Ostatni weekend przyniósł smutną wiadomość o odnalezieniu ciała turysty, który wracając z Mnicha spadł z dużej wysokości w rejonie Kuluaru Kurtyki.

W poniedziałek rano w masywie Giewontu odnaleziono ciało młodego turysty, który również spadł z dużej wysokości. Wypadek prawdopodobnie zdarzył się kilka tygodni wcześniej. Również w poniedziałek przed południem do poważnego zdarzenia doszło w rejonie Kasprowego Wierchu, gdzie turystka wypadła z krzesełka wyciągu w Kotle Gąsienicowym. Turystka z obrażeniami głowy śmigłowcem została przetransportowana do Szpitala w Nowym Targu.

Do dnia dzisiejszego Ratownicy przy pomocy śmigłowca ewakuowali 16 osób. Oprócz wypadków opisanych powyżej turyści potrzebowali pomocy w rejonie Orlej Perci, gdzie dochodziło do zachorowań oraz pobłądzeń, Mięguszowieckim Szczycie Pośrednim, gdzie dwójka turystów zgubiła drogę, poważnych zachorowań w rejonie Czarnego Stawu pod Rysami, Doliny Pięciu Stawów Polskich czy Hali Gąsienicowej.

Od początku tego tygodnia Ratownicy łącznie udzielili pomocy 43 osobom. W większości były to urazy kończyn dolnych oraz zachorowania związane z dużym wysiłkiem oraz wysoką temperaturą. W kilku sytuacjach turyści nie posiadali odpowiedniego przygotowania oraz wyposażenia.

Przed nami słoneczny i upalny weekend.

Ponadto w prognozach pojawiają się burze.

Prosimy, aby mieć to na uwadze planując górskie wędrówki – apeluje TOPR

źródło: TOPR

No Comment.

Reklama

Partnerzy