Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

W drugim turnieju Kotelnica CUP II poznaliśmy triumfatora w kategorii orlik

Dnia: sobota 9 grudnia 2023, Autor: Maciej Zubek

W drugim turnieju Kotelnica Cup II 2023 pod patronatem Wójta Gminy Bukowiny Tatrzańskiej rywalizacja toczyła się w kategorii orlik (rocznik 2013/2014)

W turnieju wystąpiło osiem drużyn, z czego trzy były z Słowacji oraz a jedna z województwa sląskiego – AP Gliwice. Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach A i B, a następnie nastapił podział na grę fazy pucharowej. Każdy zespół rozegrał pięć meczów. Wysoki poziom sportowy, dużo ciekawych akcji i przede wszystkim dużo pięknych bramek zafundowali licznie zgromadzonej publiczności młodzi zawodnicy.

W każdym zespole organizatorzy nagrodzili MVP. W zespole oraz każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal za uczestnictwo w turnieju. Organizatorzy też wybrali najlepszego bramkarza turnieju oraz króla strzelców całego turnieju a okazali się nim: Bartłomiej Gajdzis z Watry oraz Piotr Kubiecki z AP Gliwice.

Faza pucharowa to półfinały, a tam majstersztyk w wykonaniu gospodarzy turnieju Watry oraz słowackiego Barderejova. Mimo bezbramkowego rezultatu, mecz stał na wysokim tempie gry i każdy zespół miał swoje okazje, aby przechylić szalę zwycięstwa. Koniec końców zwycięzcę wyłoniła seria rzutów karny, a tam oglądaliśmy popis bramkarza Watry, który w stylu Wojciecha Szczęsnego w meczu z Argentyną na Mistrzostwach Świata zaczarował strzelającego i obronił rzut karny.

W drugim spotkaniu APG awansował do finału po ciekawym pojedynku z drużyną Jordanowa. która w samej kocówce miała swoje okazje aby odwrócić losy tego spotkania. Zawiodła skuteczność.

W turnieju wzięli udział : Watra Białka Tatrzańsk, Szkółka Piłkarska „Młode Wilki” Białka Tatrzańska, Jordan Jordanów, Skawinka Skawina, FK Svit, Star Academy Stara Lubovnia, AP Gliwice

Bardzo ciekawe rozgrywki I przede wszystkim wysoki poziom drużyn, które przyjechały rywalizować do Białki. Od samego początku emocje i wyrównane mecze. Dziś widać było ogromne zaangażowanie zawodników. W turnieju wzięło udział aż 3 drużyny z Słowacji. Emocje w karnych i wiele innych sytuacji dziś stworzyło dobre sportowe widowisko – podsumował Kamil Lupa koordynator turnieju.

W ceremonii zakończenia brali udział: Władysław Piszczek ( Sołtys Wsi Białki Tatrzańskiej oraz Viceprezes Kotelnicy Białczańskiej ) Andrzej Rabiański ( Prezes Klubu Watra ) oraz Kamil Lupa ( koordynator turnieju )

Najlepszym zespołem całego turnieju okazała się drużyna AP Gliwice która pokonała w finale drużynę gospodarzy turnieju Watrę 1:0.

Sponsorem Głównym Turnieju jest Kotelnica Białczańska. Współorganizatorem jest Gmina Bukowina Tatrzańska. Projekt współfinasowany z środków Województwa Małopolskiego. Patronat Honorowy – Polski Związek Piłki Nożnej

No Comment.

Reklama

Partnerzy