Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

W IPN-owskim konkursie o Kresach – laury kadetek na szczeblu małopolskim

Dnia: poniedziałek 6 czerwca 2022, Autor: Anna Szopińska

NOWY TARG. Kadetki z Prywatnego LO dla Młodzieży – Karolina Hryc, Martyna Czernik, Natalia Sobczyk, Anna Kałafut i Angelika Ciesielka zostały laureatkami regionalnego, małopolskiego etapu konkursu organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej, poświęconego dziejom polskich Kresów. 

Jest to kolejny z szeregu sukcesów mundurowych licealistów, z ramienia Szkoły pod opieką merytoryczną majora Krzysztofa Tekiela, w IPN-owskich konkursach.

 Celem akurat tego jest popularyzowanie wiedzy o historii polskich Kresów I  i II Rzeczypospolitej wśród młodzieży. Chodzi tu zwłaszcza o uwrażliwienie uczestników na los Polaków  mieszkających za naszą dzisiejszą wschodnią granicą. Kadetki startowały w dwóch kategoriach, decydując się na pracę multimedialną lub pracę pisemną. Na podstawie dostępnej literatury, zgromadzonych dokumentów, wspomnień, materiałów ikonograficznych opracowały wybrany przez siebie temat. Karolina Hryc stworzyła bogatą w treść i zdjęcia pracę pisemną pod tytułem „Skarby i osobliwości kresów wschodnich . Pracę multimedialną pod tytułem „Wielcy i mali ludzie Kresów” przygotowały natomiast: Martyna Czernik, Natalia Sobczyk, Anna Kałafut i Angelika Ciesielka . 

Teraz prace laureatów z poszczególnych województw zostaną przesłane do Centrali Biura Edukacji IPN w Warszawie, gdzie odbędzie się etap ogólnopolski. I pozostanie czekać na wyniki. 

Fot. z archiwum Szkoły

No Comment.

Reklama

Partnerzy