Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

W najbliższy weekend – wzmożony ruch. Monitoring 150 kamer i sprzęt w gotowości

Dnia: piątek 14 stycznia 2022, Autor: Anna Szopińska

MAŁOPOLSKA.  Ferie zimowe rozpoczynają się 17. stycznia, co oznacza, że w najbliższy weekend można się spodziewać wzmożonego ruchu na drogach krajowych. Najważniejsze trasy patrolowane są całodobowo – zapewnia krakowski Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Również całodobowo są monitorowane warunki panujące na drogach poprzez zainstalowane kamery. Sprzęt do zimowego utrzymania jest gotowy do pracy wraz ze sprzętem rezerwowym. W każdej chwili, o każdej porze dnia i nocy, jeżeli zajdzie taka potrzeba sprzęt wyjedzie na drogi.

 Oto pełny komunikat GDDKiA:

Monitoring sytuacji na drogach

Sytuacja na drogach krajowych monitorowana jest całodobowo przez osoby dyżurujące w Punkcie Informacji Drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie za pomocą:

– 150 kamer,

– 62 stacji meteorologicznych,

– systemu czasu przejazdu na odcinku Kraków – Zakopane,

– strony internetowej obrazującej natężenie ruchu na drogach,

– informacji od służb terenowych GDDKiA oraz innych służb współpracujących z GDDKiA, jak policja czy straż pożarna.

Codzienne objazdy dróg

Największy ruch kieruje się na południe regionu, do popularnych miejscowości górskich. Najpopularniejsze i najbardziej obciążone ruchem drogi, które będą patrolowane całodobowo to:

– A4 węzeł Balice I – węzeł Tarnów Centrum,

– S7 węzeł Kraków Nowa Huta – węzeł Kraków Bieżanów,

– S7 Myślenice – Naprawa oraz Skomielna Biała – węzeł Zabornia,

– DK7 Kraków – Myślenice,

– DK47 węzeł Zabornia – Zakopane,

– S52 na węzeł Modlniczka – węzeł Balice I

– DK94 na odcinku węzeł Modlnica – węzeł Modlniczka.

Informacje dla kierowców

Na drogach krajowych kierowcy są informowani o warunkach stwarzających zagrożenie przez podświetlane znaki drogowe, współpracujące w sposób ciągły z automatycznymi stacjami pogodowymi i czujnikami stanu nawierzchni. W przypadku wystąpienia utrudnień na drogach krajowych informacje wyświetlane są na tablicach zmiennej treści, zlokalizowanych na sieci dróg krajowych.

Podgląd danych ze stacji meteorologicznych oraz kamer zlokalizowanych przy drogach krajowych dostępny jest dla wszystkich na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/gddkia , w zakładce „Serwis mapowy GDDKiA”.

Dodatkowo na odcinku DK7 od Krakowa do Zakopanego funkcjonuje tzw. system czasu przejazdu, który za pomocą znaków zmiennej treści oraz strony internetowej https://www.nadrodze.info/ na bieżąco informuje jadących Zakopianką o aktualnych warunkach drogowych na tym odcinku.

Bieżące informacje o przejezdności dróg krajowych na obszarze województwa małopolskiego można uzyskać całodobowo w Punkcie Informacji Drogowej Oddziału Kraków Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad pod numerami telefonów /12/ 412-16-44, /12/ 417-14-22 oraz 600-800-610 lub sprawdzić na naszej stronie internetowejhttps://www.gov.pl/web/gddkia

Informacja prasowa, fot. GDDKiA Oddział Kraków

No Comment.

Reklama

Partnerzy