Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

W Ochotnicy piłka ma się coraz lepiej

Dnia: niedziela 5 listopada 2023, Autor: Maciej Zubek

Do ostatniej kolejki Regionalnej Ligi Młodzika trampkarze klubu Gorc Ochotnica liczyli się w walce o awans do II ligi Małopolskiej. Decydował ostatni mecz z Sandecją Nowy Sącz. Tylko wygrana dawała podopiecznym Marcina Farona upragiony awans.

Niestety, to wzmocnieni zawodnikami z I l igi małopolskiej nowosądeczanie byli górą, zwyciężając 4:1. Gorc koniec końców rozgrywki zakończył na miejscu trzecim, co i tak należy rozpatrywać w kategorii sukcesu.

Niespodziewaliśmy się, że ta runda jesienna będzie taka dobra dla nas, szczególnie że w naszym zespole występują nie tylko zawodnicy z prawidłowego dla tej kategorii rocznika 2009/2010 ale także z 2011. Jeszcze dwa lata temu zaczynaliśmy w II lidze Podhalańskiej. W tej rundzie celem było utrzymanie w lidze regionalnej. Udało się go zrealizować. Co warto podkreślić to to, że na dzień dzisiejszy rywalizujemy jak równy z równym z mocnymi Akademiami. Na pewno nie wynik dla nas jest najważniejszy, ale cieszy, że ciężka praca i rozwój chłopaków, przekłada się na boisko. Warto dodać, że barwy naszego klubu reprezentują tylko zawodnicy z Ochotnicy Dolnej oraz Górnej – podkreślił trener Marcin Faron.
 
Jeśli chodzi o działanie naszego klubu, to celem jest odbudowanie u nas starszych grup młodzieżowych. Chcemy stworzyć chłopakom możliwość regularnego grania i rywalizacji z innymi drużynami na Podhalu. Chcemy aby Ci chłopcy w przyszłości stanowili o sile drużyny seniorskiej. Już teraz część zawodników z roczników 2008 oraz 2007 występuje w seniorach. W tym sezonie dodatkowo zgłosiliśmy Juniorów Młodszych, gdzie z racji braków kadrowych w roczniku 2007, posiułkujemy się tramkparzami – dodaje Faron.

Prężnie funcjonuje też działająca przy klubie Akademia Piłkarska, prowadzona przez trenera Mateusza Polak. Obecnie zrzesza ona w swoich szeregach około 110 dzieci w kliku kategoriach wiekowych. Od 3 miesięcy prowadzona jest też sekcja dla dziewcząt, która aktualnie liczy sobie 25 zawodniczek.

Bardzo dobrze układa się współpraca z Akademią Piłkarską Sandecji Nowy Sącz. To dzięki niej do klubu z Nowego Sącza, który zalicza się do najmocniejszych w Małopolsce, trafili wychowankowie klubu z Ochotnicy: Norbert Chrobak (rocznik 2008) oraz młodszy jego brat Adrian (rozcznik 2009)

Rozwój klubu i Akademii nie byłby możliwy bez odpowiedniej infrastruktury. Klub ma do dyspozycji: boisko trawiaste pełnowymiarowe (z oświetleniem), orlik przy SP Centrum w Dolnej Ochotnicy oraz Halę Sportową. Ponadto w ramach umowy partnerskiej kluby może korzystać z Orlika na Ustrzyku w Ochotnicy Górnej oraz Hali przy Szkołach SP Górna oraz Skrodne. Jedynym mankamentem na tę chwilę to brak pełnowymiarowej hali sportowej, co odczuwalne jest w okresie zimowym.

No Comment.

Reklama

Partnerzy