Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

W piątek powrót Neupauera i debiut Czwanczikova

Dnia: wtorek 16 listopada 2021, Autor: Maciej Zubek

Sytuacja kadrowa hokeistów Tauron Podhala Nowy Targ poprawiła się, ale problemów wciąż nie brakuje.

W trakcie reprezentacyjnej przerwy trener „Szarotek” Andriej Gusow nie mógł skorzystać z części zawodników. Spora grupa przebywała bowiem na zgrupowaniach reprezentacji młodzieżowych, a byli też tacy, którzy zmagali się z przeziębieniem.

Dobre wieści to powrót do pełni zdrowia Bartłomieja Neupauera, który przez ostatnich kilka tygodni był wykluczony z gry z powodu kontuzji. Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie aby mógł zagrać w piątkowym, wyjazdowym meczu w Oświęcimiu. W tym spotkaniu debiut w barwach „Szarotek” powinien też zaliczyć Rosjanin Andrei Czwanczikov, który po przyjeździe do Polski, skierowany został na kwarantanne.

Dopiero w przyszłym tygodniu spodziewany jest przyjazd z Rosji Pawła Nowżyłowa, którego powrót do treningów wciąż jest pod znakiem zapytania. Decyzja zapadnie dopiero po konsultacjach z lekarzem. Na dniach do Nowego Targu powinien też dotrzeć nowy rosyjski defensor.

Po reprezentacyjnej przerwie liga nabierze rozpędu. Kilka najbliższych tygodniu zespoły grać będą systemem: wtorek-piątek-niedziela.

Sporym problemem dla Podhala są powołania dla szóstki zawodników (Pawła Klimowskiego, Oskara Polaka, Dominika Szlembarskiego, Fabiana Kapicy, Tobiasza Kapicy i Wiktora Bochnaka) na zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 20 przed turniejem mistrzostw świata. Rozpoczyna się ono 29 listopada, a mistrzostwa rozegrane zostaną w dniach 11-19 grudnia. W tym czasie nowotarżanie mają zaplanowanych 5 spotkań ligowych. Brak tych zawodników – szczególnie dwóch bramkarzy – to spory uszczerbek w kadrze zespołu.

– Jakoś będziemy sobie musieli z tym poradzić. Na pewno będę rozmawiał z trenerem kadry u-20, żeby na czas zgrupowania zwalniał naszych chłopaków na mecze ligowe. Mam nadzieję, że znajdziemy wspólnie wyjście z tej sytuacji. Musimy się liczyć z tym, z nieobecnością tych zawodników w trakcie mistrzostw – podkreśla trener Podhala, Andriej Gusow.

No Comment.

Reklama

Partnerzy