Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

W piłkarskim Podhalu kolejne kontrakty rozwiązane

Dnia: piątek 15 grudnia 2023, Autor: Maciej Zubek

Za porozumieniem stron umowy z NKP Podhale Nowy Targ rozwiązali Peter Drobnak, Karol Turek, Kyrylo Wołoszyn oraz Pavlo Chmelenko.

Zdecydowanie najdłuższy staż z tej grupy w klubie z Nowego Targu miał Drobnak, który reprezentował Podhale w latach 2015 do 2019 i od 2022 do teraz. Rozegrał łącznie blisko 150 ligowych spotkań w nowotarskich barwach.

Chmelenko z kolei dołączył do Podhala w rundzie wiosennej ubiegłego sezonu, a od początku bieżących rozgrywek barwy klubu z Nowego Targu reprezentowali Turek i Wołoszyn.

Na ten moment łącznie już 9 zawodników rozwiązało umowy z Podhalem, co jest skutkiem problemów finansowych klubu związanych z decyzją sponsora generalnego o wycofaniu bądź znacznym ograniczeniu środków finansowych przekazywanych na klub.

Jak przyszłość czeka klub wciąż nie wiadomo. Prezes Michał Rubiś mówi, że na dzisiaj szansę na to że zespół będzie kontynuował na wiosnę grę w 3 lidze ocenia 50 na 50.

Trwa szukanie alternatywnych źródeł finansowania pierwszej drużyny. O pomoc prezes Rubiś zwrócił się m.in. do samorządów lokalnych, ale na ten moment żadnej informacji zwrotnej nie otrzymał.

Goral 15.12.2023
| |

Wojas niech nierezygnuje. Tu trzeba trenera jak Grabowski i pilkarzy nie takie gwiazdy jak za kasę bez wyniku i są zadowoleni. Są inni za mniej a z energia gry.  A ten prezes niech zmieni podejście a będzie dobrze. Dość marnowania pieniędzy Wojasa na najemników za kasę. Powodzenia Panie Wojas. 

Reklama

Partnerzy