Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

W Podhalu trwa rozwiązywanie kontraktów i szukanie pieniędzy

Dnia: czwartek 7 grudnia 2023, Autor: Maciej Zubek

Zgodnie z zapowiedziami ostatnie dni w Nowotarskim Klubie Piłkarskim Podhale Nowy Targ upływają pod znakiem rozwiązywania kontraktów. To skutek decyzji o zamiarach wycofania się z klubu sponsora strategicznego firmy Wojas.

Kontrakty rozwiązywane są za porozumieniem stron. W ten sposób klub pożegnał się już z Donatasem Nakrosiusem, Hubertem Antkowiakiem, Filipem Karmańskim, Grzegorzem Płatkiem oraz Kacperem Kawulą. W kolejnych dniach umowy zerwą kolejni zawodnicy.

Członkowie sztabu szkoleniowego również dostali wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy.

Na ten moment trudno wyrokować co wydarzy się wiosną. Scenariuszy jest kilka. Kluczowa będzie ostateczna decyzja Wiesława Wojasa o tym czy w jakimkolwiek stopniu jego firma będzie jeszcze wspierać klub

Zarząd klubu rozpoczął już poszukiwaniach alternatywnych źródeł finansowania, głównie na rynku lokalnym. W najbliższym czasie co do wsparcia klubu piłkarskiego mają się też określić władze miasta Nowy Targ.

Ten najczarniejszy wariant o wycofaniu się z rozgrywek trzecioligowych jest realny, ale też jak podkreślają rządzący klubem, jest wariantem ostatecznym.

Mocno brana pod uwagę jest opcja dokończenia sezonu zespołem opartym na młodych wychowankach Akademii Piłkarskiej, wspartymi zawodnikami z regionu. Za tą opcją przemawia głównie fakt uniknięcia degradacji o dwa szczeble rozgrywkowe niżej, co miało by miejsce w przypadku wycofania się z ligi w trakcie sezonu.

Problem w tym, że taki wariant również – na tę chwilę – przekracza finansowe możliwości klubu.

Darek 7.12.2023
| |

Syduacja w klubie pokazuje że tak naprawdę sponsorem jest byl tylko Wojas. Wiec reszta sponsorów za niskie kwoty z reklamy. Wielka szkoda ze Podhale w takiej syduacji. Kiedy klub zwolnił Grabowskiego to był wielki błąd zarządu. On mogl awansować i wtedy Wojas i inni zadowoleni. Runda pokazala najemników a Antkowiak nawet karnych niestrzelal. To był sygnał ze jest źle a teraz bardzo źle. Dac szanse młodym. 2 sezony i efekt wychowanków bedzie a nie najemników za kasę. Powodzenia a Pana Wojasa proszę zeby klub dokończył sezon. 

Orangutan 7.12.2023
| |

Szkoda. Jednak cała ta śmieszna liga jest przeinwestowana, w trzeciej lidze powinno się grać za stypendium, a nie kontrakty rodem z Arabii. W tym przypadku strefa komfortu zbyt mocno weszła w krew zawodnikom. Grali od niedzieli do niedzieli ,a kasa i tak na koncie się zgadzała. Czasem trzeba zrobić krok w tył żeby można było zrobić dwa do przodu. Więcej Podhalan w Podhalu i będzie gitara .

Reklama

Partnerzy