Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

W pogoni za marzeniami

Dnia: wtorek 5 lipca 2022, Autor: Maciej Zubek

Kacper Mastalski jest wychowankiem Akademii Piłkarskiej Podhala Nowy Targ, a aktualnie reprezentuje barwy Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków i jak każdy w jego wieku marzy o występach (przynajmniej) na boiskach ekstraklasy.

Do Akademii „Białej Gwiazdy” Kacper trafił zimą tego roku.

– Pod koniec ubiegłego roku dostałem zaproszenie na testy, a w lutym pojechałem na obóz. Po obozie trenerzy powiedzieli, że widzą dla mnie miejsce w swojej drużynie – wspomina Kacper, który przyznaje, że decyzja o przenosinach do innego miasta nie była dla niego łatwa: – Miałem chwilę przemyśleń. Zdawałem sobie sprawę, że to wiąże się z wieloma zmianami. Nowe środowisko, nowi ludzie wokół. Koniec końców zdecydowałem się i choć początki nie były łatwe, to z perspektywy czasu wiem, że to była bardzo dobra decyzja – przyznaje Kacper, który w Wiśle trafił pod skrzydła trenera Przemysława Kamińskiego i od razu został przesunięty do starszego rocznika.

Wiosną razem ze swoim zespołem rywalizował w rozgrywkach Małopolskiej Ligi Trampkarzy, kończąc sezon na miejscu trzecim. W nowym sezonie już w swoim roczniku będzie miał okazję występów w lidzie Centralnej.

– Jest nas 22 w składzie. Na mecz jeździ 18. Chłopaki są z różnych zakątków głównie województwa Małopolskiego. Ja jestem jedynym reprezentantem Podhala. W zespole jest duża rywalizacja. Oprócz meczów rozgrywanych w każdy weekend, trenujemy pięć razy w tygodniu zaznacza Kacper, którego aktualnie nominalną pozycją jest środek obrony.

Wybiegając w przyszłość Kacprowi marzą się występy w pierwszej drużynie „Białej Gwiazdy”.

– Jestem nie tylko zawodnikiem, ale kibicem tego klubu. Wierzę, że ten trudny czas w którym znalazła się Wisła szybko przeminie i znów będzie ona wiodącą drużyną w Polsce – przekonuje Kacper.

No Comment.

Reklama

Partnerzy