Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

W Sercu Podhala odkrywano tajniki rękodzieła

Dnia: poniedziałek 21 sierpnia 2023, Autor: Redaktor

W lipcu i sierpniu 2023 r., w siedzibie Gminnego Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach odbywały się warsztaty rękodzieła. Uczestniczki warsztatów miały możliwość wyboru pomiędzy trzema tematami zajęć: wyszywanie gorsetów, malowanie chustek i przyprawianie strzępek.

Każde z warsztatów podzielone były na 5 spotkań po 4 godziny każde. Dzięki udziale w całym
cyklu zajęć, Panie, po ostatnim spotkaniu, mogły wyjść z prawie gotowymi gorsetami czy chustkami, a tym którym nie udało się skończyć pracy, poznane tajniki z pewnością pozwolą na dokończenie ich w domu.

Zajęcia prowadzone były przez znanych i doświadczonych rękodzielników, warsztaty przyprawiania strzępek prowadziła Pani Krystyna Zarycka ze Skrzypnego, tajniki wyszywania gorsetów przed Paniami odkrywał góralski versace Pan Andrzej Siekierka ze Suchego, zaś malowanie chustek prowadziła Pani Anna Maryniarczyk-Kubińska ze Spytkowic.

Udział w warsztatach był bezpłatny. Warsztaty odbywały się w ramach realizacji projektu „Warsztaty Rękodzieła w Sercu Podhala” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2023.

mat. nadesłane/fot. Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach

No Comment.

Reklama

Partnerzy