Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

W ZALPN rozpoczęła się runda rewanżowa! (foto+video)

Dnia: wtorek 12 września 2023, Autor: Maciej Zubek

Zakopiańska Amatorska Ligi Piłki Nożnej wróciła po wakacyjnej przerwie. W rundzie rewanżowej zabraknie już drużyny FC Orły, która ze względu na problemy kadrowe wycofała się z dalszej części rozgrywek.

W myśl regulaminu, każde spotkanie z udziałem tego zespołu zostanie zweryfikowane jako walkower na korzyść drużyny przeciwnej. Pierwsi „darmowe” punkty otrzymali gracze ekipy Galaktikos.

Najwięcej uwagi w pierwszej jesiennej kolejce przykuwało starcie Nieoheblowanych Diamentów z ekipą Brutal Olcza. Ci drudzy, którzy bronią tytuł mistrza ZALPN pałali olbrzymią rządzą rewanżu za przegraną 0:3 na inaugurację sezonu. Ci drudzy – mimo sporych ubytków kadrowych – chcieli im w tym skutecznie przeszkodzić. Od początku meczu to Brutal posiadał inicjatywę, ale w pierwszej połowie jeszcze nie przełożyło się to na gole. Te zaczęły padać po przerwie. Rozpoczął efektownym trafieniem z dystansu Krystian Nowak. Za moment – równie efektownie – podwyższył Stanisław Świder, a na 3:0 trafił Sebastian Czerwiński. W końcówce rozmiary porażki Diamentów zmniejszył Michael Drabik.

Od wysokiej, dwucyfrowej wygranej rundę jesienną rozpoczął lider, ekipa The Blues, która w starciu ze Street Team Zakopane miała o tyle łatwiej, że rywale nie byli w stanie skompletować pełnego składu. Aż 6 z 11 goli dla The Blues zdobył Kamil Dziuba, co pozwoliło mu objąć prowadzenie w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców.

Transfery dokonane w letniej przerwie wydatnie przyczyniły się do wygranej 4:1 Sparty Zakopane nad Krucyfit Squad: Kacper Bartos ustrzelił dublet, a Mateusz Sawina przypieczętował zwycięstwo.

8. kolejka

Street Team – The Blues 1:11: Klimecki – Dziuban 6, Śmiałek 2, Mąka, Łukaszczyk, Skupień

FC Orły – Galaktikos 0:3 (walkower)

Nieoheblowne Diamenty – Brutal Olcza 1:3: Drabik – Nowak, Świder, Czerwiński

Krucyfit Squad – Sparta Zakopane 1:4: Pawlikowski – Bartos 2, Kościelniak, Sawina.

Tabela

  1. The Blues 8 22 35-10
  2. Brutal Olcza 8 16 46-12
  3. Diamenty 8 15 30-21
  4. Galaktikos 8 13 30-23
  5. FC Orły 8 12 33-38
  6. Sparta 8 9 18-31
  7. Street 8 4 19-48
  8. Krycyfit 8 3 3-51

No Comment.

Reklama

Partnerzy