Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Waksmund. Obywatelskie zatrzymanie

Dnia: wtorek 5 kwietnia 2022, Autor: Maciej Zubek

Nietrzeźwy kierowca volkswagena swoją jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. 23-latka ujął mieszkaniec powiatu nowotarskiego i przekazał go w ręce funkcjonariuszy.

W sobotę wieczorem mieszkaniec powiatu nowotarskiego jechał swoim samochodem drogą wojewódzką nr 969, kiedy nagle w miejscowości Waksmund z bocznej drogi wyjechał gwałtownie volkswagen. Kierowca volkswagena miał problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy, jechał slalomem,  zmuszając innych kierujących do zjechania na pobocze. Mężczyzna chciał zwrócić uwagę jadącemu przed nim kierowcy na sposób prowadzenia samochodu, zajechał mu drogę uniemożliwiając dalszą jazdę. Po zatrzymaniu pojazdów mieszkaniec powiatu nowotarskiego podszedł do volkswagena, a po otwarciu drzwi od razu wyczuł od młodego kierowcy alkohol. Wyciągnął kluczyki ze stacyjki volkswagena i o całym zdarzeniu poinformował nowotarską  policję. Funkcjonariusze ustalili, że samochodem kierował 23-letni obywatel Ukrainy i nie posiadał uprawnień do kierowania, a badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad 2 promile.

Pojazd został odholowany na policyjny parking, a 23-latek zatrzymany. Mężczyzna przyznał się do winy i usłyszał już zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu, za co grozi mu wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Tekst: KPP Nowy Targ

fot. Marian Gromala/TV Waks

No Comment.

Reklama

Partnerzy