Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Walczyły o “Złotą Łyżwę Podhala”

Dnia: wtorek 14 grudnia 2021, Autor: Maciej Zubek

Już po raz drugi odbyły się w Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targ ogólnopolskie zawody w łyżwiarstwie figurowym, których organizatorem był Podhalański Klub Łyżwiarstwa Figurowego Zwyrtany.

Co warte podkreślenia zawody były zorganizowane w ramach przypadającego na ten rok 100 lecia istnienia Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego.

Prze trzy dni swoje nowotarskiej publiczności umiejętności zaprezentowało ponad 150 zawodników i zawodniczek z kilkunastu najmocniejszych ośrodków łyżwiarstwa figurowego z Polski m.in. Cieszyna, Oświęcimia, Opola, Krynicy, Katowic, Warszawy i Gdańska. Wystąpiła też m.in Polka aktualnie mieszkająca w Chicago. 

W porównaniu z pierwszą edycją frekwencja wzrosła więc niemal o 100 procent. 

Rywalizowano w kilka kategoriach z podziałem na wiek i stopień zaawansowania.

Liczną grup uczestniczek stanowiły reprezentantki PKLF Zwyrtany, które pokazały się z bardzo dobrej strony, wywalczając kilka medalowych miejsc.

Złote medale wywalczyły: Alicja Krupa, Amelia Kwiatkowska  i Gabriela Hatlas. Po srebro sięgnęły: Katarzyna Wojtyczka, Klara Węgrzyniak, Jowita Pyzowska, Karolina Kuliga oraz Katarzyna Migacz. Z kolei brązowe medale przypadły w udziale: Poli Jurzec, Lenie Jurzec, Wiktoria WajdaJagodzie Figus i Kornela Bulanda. Ponadto wystąpiły w zawodach: Julia Sulka, Wiktoria Wolska, Julia Zawadzka, Kacper Bulanda oraz Marta Młynarczyk. 

No Comment.

Reklama

Partnerzy