Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

„Walusiowie Zjazdy” – czyli białe szaleństwo ku pamięci Józefa Nowobilskiego

Dnia: wtorek 7 marca 2023, Autor: Maciej Zubek

Piękna słoneczna pogoda, świetne warunki narciarskie i olbrzymie zainteresowanie. Tak wyglądał I Memoriał im. Józefa Nowobilskiego „Walusiowe Zjazdy”, który w minioną sobotę, 4 marca zorganizowano na Stoku Bania w Białce Tatrzańskiej.

Lista startowa zapełniła się już długo przed dniem startu. Odzew na ogłoszenia o zapisach był błyskawiczny. Liczba blisko 150 zawodników i zawodniczek, którzy stanęli na starcie zawodów przerosła oczekiwania nawet samych organizatorów.

Wśród uczestników byli zarówno rodowici białczanie, w większości przyjaciele i znajomi patrona imprezy Józefa Nowobilskiego, który był wielkim pasjonatem sportu i właścicielem wypożyczalni nart „WalusSki, ale też spora grupa turystów, którzy korzystając z wypoczynku w Białce Tatrzańskiej chętnie stanęli na starcie zawodów.

Rywalizowano – w kilku kategoriach wiekowych – w narciarstwie zjazdowym, ale też w konkurencji … na cym fces. Tutaj mogliśmy z uśmiechem na twarzy podziwiać wyobraźnie uczestników w kwestiach doboru przyrządów do zjeżdżania na śniegu.

Wiele działo się też wokół stoku. Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje. Były zabawy z maskotkami „Walusiem” i „Stokusiem”, była loteria z atrakcyjnymi nagrodami, oprawa muzyczna DJ i bogaty catering.

Każdy uczestnik zawodów odebrał pamiątkowy medal, a najlepszych w poszczególnych kategoriach wyróżniono dodatkowo nagrodami rzeczowymi.

Do zobaczenia za rok!

No Comment.

Reklama

Partnerzy