Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Watra wygrywa w pierwszym meczu pod wodzą nowego szkoleniowca

Dnia: sobota 29 stycznia 2022, Autor: Maciej Zubek

W rozegranym w Nowym Targu meczu kontrolnym piłkarze Watry Białka Tatrzańska pokonali 1:0 Huragan Waksmund.

Wygraną Watrze dał powracający do zespołu po kilku latach Peter Drobnak. Zanosi się też na kolejny powrót. Po okresie gry spędzonym najpierw w Lubaniu Maniowy, a potem w Błękitnych Stargard, zawodnikiem Watry ma ponownie zostać Daniel Bałos.

To było pierwsze spotkanie Watry pod wodzą trenera Grzegorza Opalińskiego.

– Co prawda było to mecz sparingowy, ale oczekiwałem zwycięstwa. Od samego początku chcę wpoić zawodnikom mentalność zwycięzców. Tak jest na każdym treningu i tak będzie w każdym sparingu. Ponadto uczymy się nowego systemu, stąd zawodnicy muszą nauczyć się nowych zachowań. Potrzebujemy czas by wypracować pewne automatyzmy. Za wiele go nie mamy. Dostrzegam jednak zapał do pracy. Widzę wśród zawodników ten góralski charakter o którym wiele słyszałem. To nastraja optymistycznie na przyszłość. Cały czas pracujemy nad tym aby poszerzyć kadrę, raz dla mojego komfortu pracy, a dwa dla zwiększenia rywalizacji na poszczególnych pozycjach. Na dzisiaj priorytetem dla nas są zawodnicy na pozycję 9 i 10 – powiedział szkoleniowiec Watry.

Jestem zadowolony z meczu kontrolnego pod kątem organizacji gry w defensywie. Zawodnicy bardzo dobrze realizowali swoje zadania. Już w rundzie jesiennej pokazywaliśmy, że radzimy sobie w tej fazie gry bardzo dobrze. W kolejnych spotkaniach będziemy już jednak przywiązywać większą wagę do zadań ofensywnych – powiedział z kolei trener Huraganu, Radosław Antolak.

Watra Białka Tatrzańska – Huragan Waksmund 1:0 (0:0)

Bramka: Drobnak

Watra: Kudła (Kobal, testowany) – Drobnak, Wajsak, Bałos, Masłowski – Uwakwe, Kuc, Łukaszczyk, Zuiev – Drozd, Mroszczak oraz Ł. Młynarski, testowany, Kurnyta.

Huragan: Byrnas- Kowalczyk, Luberda, Mlak, Bachul, Jurzec- Kamiński, Zagata, Mucha- Bednarczyk, Kolasa oraz Łapsa, Chowaniec.

No Comment.

Reklama

Partnerzy