Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Wielka przygoda z nauką. Nie będzie czasu na nudę!

Dnia: środa 19 października 2022, Autor: Maciej Zubek

W szkołach podstawowych Gminy Poronin rozpoczął się Festiwal Nauki im. Franciszka Łukaszczyka

W Gminie Poronin trwa rok Franciszka Łukaszczyka. Kolejnym działaniem, które ma przypomnieć postać i wybitne zasługi mieszkańca naszej gminy, jest Festiwal Nauki jego imienia. Skierowany do uczniów, odbywa się we wszystkich szkołach. 

Przez cały miesiąc uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych metodą projektu. Przekonają się, że eksperymenty można przeprowadzać nie tylko na fizyce czy chemii, ale też na innych przedmiotach, jak między innymi: geografia, historia, matematyka, język angielski, niemiecki, polski. 

W programie nie zabraknie dodatkowych atrakcji. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zębie zaplanowana jest wizyta edukatorów z Muzeum Armii Krajowej. W sali gimnastycznej przeprowadzą oni z uczniami wielką grę planszową. Szkołę w Zębie odwiedzą również pracownicy z Centrum Nauki Kopernik z Warszawy. Przeprowadzą pokazy z różnych dziedzin nauki. 

W Szkole Podstawowej w Poroninie firma Chemical World przeprowadzi warsztaty chemiczne. W Poroninie odbędzie się również Festiwal Projektów. Uczniowie każdej szkoły przygotują po dwa projekty naukowe, z różnych dziedzin.

No Comment.

Reklama

Partnerzy