Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Wiosna w uzdrowisku

Dnia: czwartek 11 kwietnia 2024, Autor: Maciej Zubek

Wiosna, wiosna ach to Ty – żywo budzi się z zimowego letargu zatrzymana w kadrach mojego ,,Trzeciego Oka,, – pisze Jan Ciepliński, znany rabczański fotograf, który na swoich zdjęciach uwecznił wiosenną odsłonę Rabki.

Wiosna to bezapelacyjnie jedna z najpiękniejszych pór roku. To czas, kiedy natura budzi się do życia po zimowym śnie, trawa zaczyna się zielenić, drzewa wypuszczają pąki, a kwiaty rozkwitają w pełnej krasie. Jest to też czas optymizmu, nadziei i radości. Krótko mówiąc, wiosna jest po prostu magiczna! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na jej temat, poznać typowo wiosenne symbole i rośliny oraz sposoby na powitanie wiosny w różnych krajach świata, czytaj dalej. Przy okazji znajdziesz tu też moc pomysłów na wspaniałe wiosenne lekcje dla dzieci w przedszkolu i w szkole.

Co to jest wiosna?

Wiosna to jedna z czterech pór roku, która przypada między zimą a latem. Jest to okres, kiedy natura zaczyna budzić się do życia po zimowym śnie. Wiosna charakteryzuje się wyraźnymi zmianami w krajobrazie, takimi jak pojawienie się zielonej trawy czy kwitnienie kwiatów. Zwierzęta, które przetrwały zimę, zaczynają wiosną wychodzić z kryjówek, aby szukać pożywienia i budować gniazda dla swojego potomstwa. Do Polski i nie tylko wiosną wracają ptaki, które spędzały zimę w ciepłych krajach. Wiosna to także czas, kiedy ludzie zaczynają cieszyć się cieplejszymi temperaturami i dłuższymi dniami, organizując pikniki, spacerując po parkach i uprawiając ogrody. Twinkl

Tekst i fot. Jan Ciepliński

No Comment.

Reklama

Partnerzy