Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Witold Skupień ze złotą Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego

Dnia: środa 22 lutego 2023, Autor: Maciej Zubek

Witold Skupień, mistrz i wicemistrz świata w paranarciarstwie biegowym został nagrodzony Złotą Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego Krzyżem Małopolskim z rąk marszałka Witolda Kozłowskiego

Złoty medal Skupienia w tegorocznych mistrzostwa świata w paranarciarstwie biegowym, rozegranych w szwedzkim Ostersund, jest największym sukcesem w dotychczasowej karierze 34-latka, urodzonego w Nowym Targu.

Biegacz narciarski Zoma Team Obidowiec-Obidowa rozpoczął mistrzostwa od swojej koronnej konkurencji – biegu długiego na 18 km techniką klasyczną. Walka o końcowy triumf toczyła się między nim a Japończykiem Taiki Kawayoke. Od połowy dystansu Małopolanin wyszedł na prowadzenie i sukcesywnie powiększał swoją przewagę, ostatecznie wygrywając z mistrzem paraolimpijskim o 47 sekund. – Jestem bardzo wzruszony. Cieszę się, bo 11 lat pracowałem na taki sukces. Kilka razy byłem blisko, ale nawet świetna forma nie pomoże, gdy „narty nie jadą”. Sukces sportowy zależy od tak wielu osób, w klubie między innymi od mojej trenerki Zofii Faron, która jest tu dziś ze mną. Mam nadzieję, że uda mi się jeszcze wywalczyć medal na kolejnych igrzyskach – wyznał szczęśliwy mistrz świata.

To jest bardzo miłe wydarzenie i zgodne z zasadami samorządu województwa, który nagradza każdy znaczący sukces. Bo wynik sportowy promuje także Małopolskę. Dziękuję za przyjęcie zaproszenia. Mam osobiste doświadczenia jak ciężko pracuje się w sporcie. Dlatego tak ważne jest, by ktoś zauważył, pochwalił i docenił osiągnięcia sportowca – podkreślił marszałek Witold Kozłowski, który zaprosił narciarzy do siebie.

Witold Skupień wywalczył w Szwecji dodatkowo srebro w biegu na 10 km techniką dowolną. W popularnej “łyżwie” nasz reprezentant przegrał tylko z Kanadyjczykiem Markiem Arendzem. O drugie miejsce zawodnik klubu z Obidowej stoczył wyrównany pojedynek z Francuzem Benjaminem Davietem, ostatecznie wyprzedzając go na mecie o zaledwie dwie sekundy! – Jest to szczególne osiągnięcie dla mnie, nie tylko jako radnej, ale dyrektorki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Podziwiam w Was Sportowcach hart ducha i determinację. To wszystko dzieje się w przeddzień wielkiego wydarzenia czyli Igrzysk Europejskich – dodała Marta Mordarska, radna województwa małopolskiego.

Skupień jest trzykrotnym uczestnikiem igrzysk paraolimpijskich, w Soczi, Pjongczangu i Pekinie. Najlepszy wynik – czwarte miejsce – osiągnął w Korei Południowej w 2018 roku, w sprincie stylem klasycznym. Życiowe motto Skupnia brzmi „Musisz pracować ciężej i ciężej, aby stać się lepszym i lepszym”.

mat. prasowy

No Comment.

Reklama

Partnerzy