Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Władze Nowego Targu pochwaliły się inwestycjami za 2021 rok

Dnia: piątek 8 lipca 2022, Autor: Maciej Zubek

Na oficjalnej internetowej stronie Urzędu Miasta Nowy Targ pojawił się artykuł, w którym wymienione są miejskie inwestycje wykonane w 2021 roku.

W artykule czytamy

Rok 2021 był dla naszego Miasta czasem inwestycji i rozwoju. Dzięki naszym staraniom, projekty, na które od dawna czekali mieszkańcy, udało się w pełni zrealizować. W konsekwentnej pracy nie przeszkodziła nawet pandemia i związane z nią obostrzenia, które skutecznie utrudniały działania. Dzięki temu nasze Miasto poczyniło kolejny krok na kulturalnej, infrastrukturalnej i turystycznej ścieżce rozwoju.

Zdecydowaną perełką wśród wszystkich inwestycji była przebudowa Miejskiego Ośrodka Kultury, który po gruntownej modernizacji zyskał całkiem nowy wygląd, nową nazwę, bo po zakończeniu prac został przemianowany na Miejskie Centrum Kultury, ale przede wszystkim nowoczesność i funkcjonalność. Realizacja zadania kosztowała 35 000 000 złotych, ale podkreślenia wymaga fakt, że 23 723 000 złotych udało się pozyskać z dofinansowania, a także odzyskać podatek VAT. Kolejnym ważnym aspektem nowotarskiej codzienności jest oczywiście infrastruktura. Również na tym polu nasze Miasto nie pozostaje w tyle. W minionym roku udało się zakończyć budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Dla mieszkańców to koniec problemów z uciążliwymi odpadami a dla środowiska zdecydowany oddech. Inwestycja kosztowała 4 996 000 zł z czego aż 3 411 188 zł zostało pozyskane z dotacji. Rok 2021 to również rewitalizacja ulic, z których codziennie korzystają mieszkańcy i goście odwiedzający nasze Miasto. Mowa o ulicy Długiej i Kasprowicza, które dzięki naszym staraniom zyskały nowe życie. To oczywiście nie wszystko. Warto wspomnieć również o doposażeniu strefy relaksu, budowie miasteczka ruchu drogowego, modernizacji alejek na cmentarzu czy otwarciu parkingu dwupoziomowego przy ulicy Kościuszki.

Podsumowując warto wspomnieć, że wszystkie nasze inwestycje przeszły liczne kontrole odpowiednich organów, w trakcie których nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Przed nami kolejny rok pracy i starań dla wspólnego dobra naszego Miasta i naszej nowotarskiej społeczności.

Hd 9.07.2022
| |

Niech w koncu miasto zrobi komunikacyjne sciezki rowerowe. Zeby przez miasto mozna bylo swobodnie przejechac w kazdym kierunku, a nie tylko wokol miasta.

Reklama

Partnerzy