Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Wpadł z narkotykami podczas kontroli drogowej. Teraz grozi mu nawet 10 lat więzienia!

Dnia: czwartek 16 listopada 2023, Autor: Redaktor

30-latek kierujący samochodem osobowym marki BMW został zatrzymany przez nowotarskich policjantów prewencji i odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Za popełnione przestępstwo, grozi mu kara pozbawienia wolności od roku nawet do 10 lat.

W nocy z wtorku na środę po godzinie 2 policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu na ulicy Sikorskiego w Nowym Targu zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki BMW. Pojazdem kierował 30-letni mieszkaniec gminy Nowy Targ. Początkowo wydawało się, że kontrola szybko się zakończy. Mężczyzna posiadał wszystkie wymagane uprawnienia i był trzeźwy, nie figurował również w policyjnych systemach jako osoba poszukiwana. Niemniej jednak był wyraźnie zaniepokojony interwencją policjantów. Szybko okazało się dlaczego. W kieszeniach miał schowane narkotyki, zapakowane w mniejsze i większe foliowe woreczki. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 90 gramów marihuany oraz ponad 40 gramów mefedronu.

W związku z popełnionym przestępstwem z ustawy o przeciwdziałaniu  narkomanii 30-latek został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy. Wcześniej pobrano mu krew do badania, aby sprawdzić czy kierował on bmw pod wpływem środków odurzających. Dzisiaj zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, gdzie usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Za popełnione przestępstwo, grozi mu kara pozbawienia wolności od roku nawet do 10 lat. Jako środek zapobiegawczy prokurator zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju.

nowy-targ.policja.gov.pl

No Comment.

Reklama

Partnerzy