Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Wspólna mobilizacja po decyzji PZPN. Podhale kompletuje dokumenty do odwołania

Dnia: czwartek 14 maja 2026, Autor: Maciej Zubek

Kilka dni po głośnej decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN, która odmówiła NKP Podhale Nowy Targ licencji na grę w Betclic 1. lidze z powodów infrastrukturalnych, klub poinformował o ważnym kroku w całym procesie odwoławczym.

Jak przekazano w nowym stanowisku NKP Podhale, udało się skompletować dokumentację wymaganą przez Komisję Odwoławczą ds. Licencji Klubowych PZPN. Dokumenty dotyczą kwestii infrastrukturalnych stadionu miejskiego oraz dalszych działań związanych z modernizacją obiektu. W najbliższym czasie zostaną one oficjalnie przekazane w ramach procedury odwoławczej.

Przypomnijmy, że pierwsza decyzja Komisji Licencyjnej była związana głównie z niespełnieniem kryteriów infrastrukturalnych. Klub podkreślał wówczas, że spełnił wszystkie pozostałe wymogi sportowe, organizacyjne, administracyjne i finansowe niezbędne do ubiegania się o grę na poziomie Betclic 1. ligi.

W nowym komunikacie wyraźnie wybrzmiewa również zmiana tonu i podkreślenie szerokiej współpracy pomiędzy klubem a władzami miasta.

Pragniemy z całą mocą podkreślić, że przygotowanie tej dokumentacji było możliwe dzięki ogromnej mobilizacji oraz współpracy wielu osób, którym dobro nowotarskiego sportu i przyszłość NKP Podhale leżą na sercu – czytamy w stanowisku klubu.

Szczególne podziękowania NKP Podhale skierowało do burmistrza Grzegorza Watychy, zastępcy burmistrza Krzysztofa Trochimiuka oraz dyrektora MCSiR Jędrzeja Furcy za zaangażowanie i aktywne uczestnictwo w przygotowaniu dokumentów potrzebnych w procesie odwoławczym.

Klub podziękował także radnym miejskim – członkom Komisji Budżetowej oraz Komisji Sportu, Turystyki i Pożytku Publicznego.

W stanowisku mocno zaakcentowano również fakt, że działania w sprawie stadionu i procesu licencyjnego odbywały się „ponad podziałami”.

Ostatnie dni pokazały, że w kluczowych momentach Nowy Targ potrafi się jednoczyć wokół spraw istotnych dla całej lokalnej społeczności – podkreśla klub.

Władze NKP Podhale wyrażają nadzieję, że przygotowana dokumentacja oraz wspólne działania miasta i klubu pozwolą Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN przychylnie spojrzeć na złożone odwołanie.

Ostateczna decyzja w sprawie licencji dla nowotarskiego klubu ma zapaść w najbliższych tygodniach.

Kibic 15.05.2026
| |

Dobra wiadomosc. I co m9zna razem jasne ze można tylko trzeba chcieć a nie robić z Siebie wstyd I cyrk jak to zrpbila władza Nowego Targu. Az w portalach jyz pisali ze władza Nowego Targu nie chce 1 ligi w mieście. Brawo NKP Podhale i Brawo Kibice. A burmistrz i rada niech rusza dupyy rozumy i do przodu. Nawet z tym waszym kolesiostwo.  Powodzenia NKP Podhale. 

Reklama

Partnerzy