Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Wstrząsające do głębi Misterium Drogi Krzyżowej

Dnia: sobota 2 marca 2024, Autor: Maciej Zubek

W kościele św. Marii Magdaleny w Rabce miało miejsce wstrząsające do głębi Misterium Drogi Krzyżowej, w wykonaniu jednej z najbardziej niezwykłych grup teatralnych w Polsce.

Teatr EXIT, bo tak się nazywają, tworzą osoby niepełnosprawne, w zdecydowanej większości bardzo chore – cierpiące na wielokończynowe porażenie mózgowe, niewidome, niepełnosprawne intelektualnie oraz artyści o wspaniałym wieloletnim dorobku.

Mimo swoich cierpień, zdecydowali stać się ambasadorami pierwszego hospicjum dla dzieci na Litwie i są obecnie w trakcie trasy, w czasie której prezentują misterium „Bezdomny Jezus” – Droga Krzyżowa z rozważaniami spisanymi między łóżeczkami pierwszego hospicjum dla dzieci i dorosłych na Litwie, autorskie pieśni z Księgi Lamentacji i grafika, która porusza nie mniej niż tekst i muzyka.

„Jeśli marzysz, by ruszyć na Ekstremalną Drogę Krzyżową, ale nie masz siły a ciężar wątpliwości, samotności i pytań o sens cierpienia, które codziennie próbujesz nosić, miażdży cię i dusi, przyjdź na Misterium „Bezdomny Jezus” i daj się wypłakać twojej wierze, nadziei i miłości.”

MM.

FOT. JAN CIEPLIŃSKI.

No Comment.

Reklama

Partnerzy