Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Wszystkich Świętych w Małopolsce. Policja podsumowuje ostatnie dni

Dnia: piątek 3 listopada 2023, Autor: Redaktor

Wstępne dane statystyczne pokazują, że od wtorku 31 października do czwartku 2 listopada 2023 roku, na małopolskich drogach doszło do 20 wypadków, w których 20 osób zostało rannych. Nie było ofiar śmiertelnych. Policjanci zatrzymali 34 kierujących, prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Z danych tych wynika, że w tym roku na drogach Małopolski było bezpieczniej niż podczas ubiegłorocznego święta. Każdego dnia do służby kierowanych było około 400 policjantów ruchu drogowego natomiast 1 listopada ponad 500. Funkcjonariusze przede wszystkim udzielali wszechstronnej pomocy uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie w rejonach przyległych do cmentarzy, ale również zdecydowanie reagowali na lekceważenie zasad bezpieczeństwa.

Duża uwaga zwracana była na wykroczenia zagrażające bezpieczeństwu, tj. na nadmierną prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustępowanie pierwszeństwa, jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci poza fotelikami ochronnymi, czy też prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. 1 listopada do działań włączony został bezzałogowy statek powietrzny, tzw. DRON, za pomocą którego policjanci nadzorowali natężenie ruchu drogowego – zwłaszcza w rejonach cmentarzy.

W miejscach gdzie dochodziło do większego zatoru, policjanci przy pomocy ręcznej regulacji upłynniali ruch. Informacje na temat utrudnień drogowych, policjanci na bieżąco przekazywali za pośrednictwem mediów. Podczas ubiegłorocznych działań związanych z tym świętem, od 31 października do 2 listopada doszło do 21 wypadków, w których 1 osoba zginęła a 25 zostało rannych. Policjanci zatrzymali wtedy 71 kierujących, prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

malopolska.policja.gov.pl

No Comment.

Reklama

Partnerzy