Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Wyciągarka elektryczna do samochodu – jakie są jej zastosowania? (mat. promocyjny)

Dnia: czwartek 7 kwietnia 2022, Autor: Maciej Zubek

Samochody terenowe nie są już tak bardzo popularne jak jeszcze kilka lat temu, ale mimo tego nadal możemy spotkać na rynku wyciągarki elektryczne do samochodu.

Kiedy warto je zastosować, jakie dają możliwości i co się za nimi kryje? O tym znajdziecie informacje poniżej. Trzeba bowiem wiedzieć, że to nie tylko sposób na wyciąganie auta z błota, ale zastosowanie wyciągarek może być znacznie szersze. Sprawdzają się w warsztatach, na przyczepach czy na lawetach.

Jakie zastosowanie może mieć wyciągarka elektryczna?

Tak jak zostało wskazane wyciągarki elektryczne są urządzeniami o stosunkowo szerokim zastosowaniu. Kryją się za nimi różne funkcjonalności i sprawdzą się one nie tylko w terenowym aucie jako sposób na wyciąganie innych aut z kłopotów. Tego typu wyciągarka może być przydatnym elementem wyposażenia, jeśli weźmiemy pod uwagę przygotowywanie warsztatu do pracy. Zadania, jakie może pełnić wyciągarka elektryczna, są następujące:

  • przenoszenie ciężkich produktów,
  • podnoszenie, przenoszenie, opuszczanie ładunków w dużych rozmiarach,
  • wyciąganie auta z piachu, błota, śniegu,
  • wciąganie auta pod podjazdy.

Można więc określić wyciągarkę elektryczną jako sprzęt, który charakteryzuje się uniwersalną formą i może się faktycznie przydać w trakcie wielu różnych czynności, także w momencie gdy będzie się pracowało z dużymi obciążeniami. Kluczowa kwestia to oczywiście wydajna praca silnika, który ma najważniejsze znaczenie dla pracy wyciągarki. Warto jednak bliżej określić, jaką wyciągarkę warto będzie kupować. Zaglądając do oferty https://www.dragonwinch.com/wyciagarki,20,0.html, można zapoznać się z różnymi propozycjami, jeśli chodzi o wyciągarki.

Jaka wyciągarka elektryczna będzie najlepsza, na co zwracać uwagę? 

Decydując się na zakup wyciągarki elektrycznej, będzie trzeba rozważyć sobie jaki sprzęt będzie najlepszym wyborem. Z jednej strony mamy wyciągarki linowe, z drugiej wyciągarki łańcuchowe i to jest ich podstawowy podział. Wyciągarka linowa jest w stanie pracować z obciążeniem do 4 ton. Tego typu wyciągarki są między innymi stosowane na dużych odległościach, gdy ładunki trzeba transportować nawet do 100 metrów. Ewentualnie druga opcja to wyciągarki elektryczne łańcuchowe i tutaj trzeba brać pod uwagę ich wytrzymałość. Poszczególne urządzenia są w stanie nawet pracować z ładunkami do 10 ton więc to obciążenie będzie znacznie wyższe. Wybierając konkretną wyciągarkę, należy wziąć pod uwagę takie aspekty jak:

  • moc silnika – im większa moc, tym rzecz jasna bardziej efektywna praca;
  • uciąg – to element podstawowy, który decyduje o tym, z jakimi obciążeniami wyciągarka sobie poradzi;
  • długość oraz jakość wykonania linki  – linka powinna być wytrzymała w długim zakresie podnoszenia;
  • szybkość podnoszenia – im wyższa tym wydajniejsza praca, sprawdzi się w profesjonalnych warsztatach;
  • systemy zabezpieczeń – to bardzo istotna kwestia, wyciągarka musi bowiem gwarantować bezpieczną pracę. Warto więc wybierać urządzenia, które posiadają stosowne certyfikaty, które potwierdzają, że korzystanie z danego urządzenia będzie bezpieczne.

Na decyzję o wyborze wyciągarki wpływać będzie również to, jaka jest cena urządzenia. Wydatek może być zróżnicowany, co w dużej mierze zależy od możliwości urządzenia. Dostępne w sprzedaży wyciągarki mogą bowiem kosztować od około 500 złotych do nawet kilku tysięcy złotych. Wydatek, jaki związany jest z zakupem wyciągarki, może być więc różny, nie ma sensu kierować się wyłącznie ceną, najlepiej brać pod uwagę parametry, jakie gwarantuje dana wyciągarka.

[…] Wyprawy off roadowe mogą się różnić między sobą poziomem trudności. Niektórzy preferują jazdę po płaskim i błotnistym terenie, podczas gdy inne osoby wybierają niedostępne górzyste tereny i organizują kilkudniowe wyprawy. Dlatego to ważne, by wyciągarka nie była za ciężka, ponieważ wówczas będziesz mógł ją z powodzeniem przenosić w dowolne miejsca według potrzeb. W kryzysowych sytuacjach nie bez znaczenia będzie również długość i wytrzymałość liny oraz intuicyjna obsługa samej wyciągarki. Jeśli Twoje auto ugrzęźnie w błocie, to szybkość, z jaką podepniesz je do wyciągarki, może być kluczowa, by udało Ci się z sukcesem wyciągnąć pojazd. Co ważne wyciągarka samochodowa może mieć też inne praktyczne i mniej oczywiste zastosowania, a więcej na ten temat przeczytasz w artykule: Wyciągarka elektryczna do samochodu – jakie są jej zastosowania? […]

Reklama

Partnerzy