Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Wycieczka samochodem na Podhale. Jak się przygotować? (mat. partnera)

Dnia: poniedziałek 20 marca 2023, Autor: Maciej Zubek

Podhale to jeden z najatrakcyjniejszych turystycznie i krajobrazowo regionów Polski. Każdego roku przybywają tu miliony gości z całego kraju i zagranicy, z czego duża część przyjeżdża samochodami. Jak się przygotować do takiej wycieczki?

Sprawdź stan techniczny samochodu

Skoro zamierzasz dotrzeć na Podhale samochodem, wypadałoby upewnić się, że jest do tego przygotowany. Kluczowe znaczenie ma oczywiście stan techniczny auta, dlatego jemu należy przyjrzeć się najdokładniej, szczególnie jeśli przyjeżdżasz z daleka, a Twój egzemplarz nie zalicza się do najmłodszych. Aby zwiększyć prawdopodobieństwo bezpiecznej podróży, przyjrzyj się układowi hamulcowemu, zweryfikuj poziom płynów i olejów oraz sprawdź jakość opon. Warto też rzucić okiem na stan wycieraczek, a w razie potrzeby wymienić je. Jeżeli auto jest gotowe do drogi, jeszcze przed wyjazdem możesz wykupić winiety na autostrady, o ile istnieje taka konieczność. Pod adresem https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/winiety/ znajdziesz informacje dotyczące tego rozwiązania.

Zadbaj o wyposażenie auta

Każdy samochód poruszający się po polskich drogach powinien być wyposażony w obowiązkowe elementy, wśród których znajduje się gaśnica i trójkąt ostrzegawczy. Wybierając się autem na Podhale, nie warto jednak na tym poprzestawać – zalecamy doposażenie pojazdu m.in. w kompletną apteczkę podręczną, która obejmuje m.in. materiały opatrunkowe, rękawiczki, nożyczki, koc ratunkowy czy środki przeciwbólowe i na biegunkę. W przypadku podróży z dziećmi rekomendujemy zabranie ze sobą zabawek czy książek, które umilą dłuższy pobyt w aucie. Nie zaszkodzi też wyczyszczenie jego wnętrza.

Odpowiednio się zapakuj

Jakie wyposażenie osobiste wziąć w góry? Odpowiedź na to pytanie zależy w dużej mierze od planowanych aktywności i pory roku, w której wybierasz się na Podhale. Jeżeli jedziesz latem, masz ułatwione zadanie, bo wystarczą dobre buty, odpowiedni plecak i bluza. O wiele więcej trzeba zabrać na pobyt zimowy, który wymaga wysokiej jakości, nieprzemakalnej i termoaktywnej odzieży, a w razie wędrowania w wyższych partiach gór również mapy, kompasu, latarki czołowej, raków czy czekana.

Zarezerwuj noclegi

Jak już wspomnieliśmy, Podhale należy do najpopularniejszych turystycznie regionów w całej Polsce, dlatego w sezonie wakacyjnym, w weekendy, święta i ferie zimowe może być problem ze znalezieniem noclegu. Warto zatem zarezerwować go wcześniej, aby nie męczyć się szukaniem odpowiedniego obiektu już na miejscu. Polecamy skorzystanie z darmowych wyszukiwarek, które w jednym miejscu agregują i pozwalają porównać tysiące ofert.

Zaplanuj aktywność

Jak zamierzasz spędzić czas na Podhalu? Jeśli nie chcesz się nudzić i błądzić bez celu, przemyśl, co będziesz robić. Wybierasz górskie wędrówki? W takim razie dobierz trasy odpowiednio do swojej kondycji, pogody i umiejętności. Wolisz zjeżdżać na nartach? Zabierz ze sobą sprzęt do szusowania po podhalańskich stokach. A może preferujesz relaks w lokalnych basenach, restauracjach i innych atrakcjach czekających na turystów? Wybór należy do Ciebie!

Wykup ubezpieczenia

Z punktu widzenia osób podróżujących autem najważniejsza jest obowiązkowa polisa od odpowiedzialności cywilnej. Jeżeli niedługo kończy się jej ważność, wykup nowe OC samochodowe na kalkulator-oc-ac.auto.pl lub stacjonarnie u agenta w swojej miejscowości. Rekomendujemy też zaopatrzenie się w polisy turystyczne, które działają w razie różnego rodzaju wypadków.

No Comment.

Reklama

Partnerzy