Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Wycieczki last minute z wylotami na jutro

Dnia: czwartek 7 marca 2024, Autor: Maciej Zubek

Last minute to bardzo popularna forma podróżowania, chętnie wybierana zwłaszcza przez osoby, dla których przy wyborze konkretnej oferty liczą się przede wszystkim kwestie finansowe. Niczym dziwnym nie są oferty last minute z wylotem za dwa tygodnie, 10 dni czy za tydzień – czy jednak można znaleźć wycieczki last minute z wylotem na jutro? Jak kształtują się ich ceny? Sprawdzamy!

Last minute – czyli dosłownie “w ostatniej chwili” – to rodzaj promocji turystycznej, w ramach której biura podróży obniżają ceny niesprzedanych wycieczek z szybkim terminem wylotu. Jeśli data rozpoczęcia turnusu zbliża się nieubłaganie, a na pokładzie wyczarterowanego samolotu lub w danym hotelu pozostają wolne miejsca, lepiej sprzedać je taniej niż nie sprzedać ich w ogóle. Stąd obniżki cen sięgające nawet kilkudziesięciu procent (zobacz przeceny na jutrzejsze wyloty https://www.fostertravel.pl/last-minute/)

W praktyce wyróżnia się wczesne last minute, czyli wakacje z terminem wylotu za 2-3 tygodnie oraz późne last minute – w tym przypadku na podróż należy być gotowym w przeciągu tygodnia, czasem nawet kilku dni. I to właśnie w ramach tej promocji zdarza się niekiedy last minute z wylotem na jutro. Ofert tego typu jest więcej poza szczytem sezonu, kiedy ogólnie podróżnych jest mniej, a samoloty i hotele rzadziej są wypełnione do ostatniego miejsca, choć i w miesiącach typowo wakacyjnych zdarzają się takie przypadki. Najczęściej – kiedy ktoś w ostatniej chwili odwołuje rezerwację i wraca ona do sprzedaży.

Natomiast jeśli chodzi o kierunki, to nie ma tu reguły. Z jednej strony – last minute z wylotem na jutro można upolować zarówno w przypadku bardzo egzotycznych destynacji, droższych, cieszących się mniejszym zainteresowaniem klientów. Z drugiej – są one dostępne także dla największych kurortów, w których dosłownie roi się od hoteli. Rzadko się zdarza, by wszystkie naraz miały 100% obłożenia.

Ile kosztuje last minute z wylotem na jutro?

Warto spojrzeć, jak w praktyce kształtują się ceny wakacji last minute z wylotem na jutro. Najtańsze oferty to koszt mniej niż 2000 zł za osobę, oczywiście poza szczytem sezonu turystycznego. 1619 zł za osobę trzeba zapłacić za tydzień w 3-gwiazdkowym hotelu Luna Holiday Complex w mieście Mellieha na Malcie w opcji ze śniadaniami – jeśli ktoś chce skorzystać z opcji last minute, ale z wylotem za dwa tygodnie, cena wzrasta do 1989 zł za osobę, czyli jest ponad 300 zł drożej.

Inny przykład? 4-gwiazdkowy hotel Viva Blue Resort & Diving Sports w egipskiej Hurghadzie, wylot na drugi dzień, tygodniowy pobyt, wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje). Cena to zaledwie 1514 zł za osobę – wylot za trzy tygodnie powoduje wzrost ceny do 2243 zł za osobę, a jeśli ktoś chce polecieć na wczasy za 2 miesiące, za taki sam pobyt zapłaci już 2670 zł za osobę. Różnice są więc znaczne.

A coś dla bardziej wymagających? 5-gwiazdkowy hotel Grand Park Lara na Riwierze Tureckiej, 7 dni, wyżywienie all inclusive – takie last minute z wylotem na jutro kosztuje 2417 zł za osobę. Wylot za trzy tygodnie to cena wyższa o ponad 200 zł, a za dwa miesiące – już o ponad 500 zł.

Pozostaje jeszcze kwestia tego, gdzie szukać atrakcyjnych ofert last minute z wylotem na jutro. W tym przypadku warto nie ograniczać się tylko do jednego biura podróży i zapoznać się z ofertami wielu tego typu firm. Pomogą w tym wyspecjalizowane portale turystyczne, gromadzące w jednym miejscu dane od różnych touroperatorów. Można je tam szybko przefiltrować, wybrać preferowany standard hotelu i opcję wyżywienia, a także od razu zarezerwować wczasy. To sprawdzona strategia doświadczonych turystów.

mat. partnera

No Comment.

Reklama

Partnerzy