Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Wycinka drzew na nowotarskim osiedlu. Mieszkańcy wzburzeni! (aktualizacja: stanowisko spółdzielni)

Dnia: poniedziałek 7 marca 2022, Autor: Redaktor

Od rana nasza skrzynka mailowa zasypywana jest informacjami i zdjęciami z wycinki drzew na ulicy Podtatrzańskiej w Nowym Targu.

– Widzę wiele drzew oznaczonych różowym sprayem, podejrzewam, że przeznaczone do wycinki. Rano jak panowie przyjechali, to obeszli okolice i przy wielu takich oznaczonych drzewach się zatrzymywali coś ustalali. Zadałem Spółdzielni pytanie czy po wycięciu tych wszystkich drzew są planowane uzupełnienia drzewostanu na osiedlu. Chyba nie chcemy, aby zostały same bloki i kawałek trawnika. Bez żadnego drzewa i cienia – pisze do nas Waldek.

– Co to za akcja? Akcja niszczenia zieleni? Ciekawe czy ktoś posadzi jakieś nowe drzewa. Co drugie jest zaznaczone do wycięcia – alarmuje Aneta.

Jest to planowana wycinka i przycinka, która zresztą prowadzona jest co roku. Na wszystkie prace mamy zgodę Urzędu Miasta. Zachowane są wszelkie procedury związane z tego typu działaniami. Jedno z drzew wycięte zostanie m.in. na wniosek Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, ponieważ usadowione on jest na studni ciepłowniczej i zagraża bezpieczeństwo. Tego typu akcja zazwyczaj przeprowadzane są na wniosek mieszkańców. W tym akurat miejscu nie jest planowane zastępcze nasadzanie, głównie z racji gęstej sieci kanalizacyjnej, ciepłowniczej itp. – wyjaśnia zastępca prezesa zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej, Krzysztof Antos.

czytelnik 7.03.2022
| |

a kto bedzie zadowolony jak to drzewo spadnie i zniszczy mieszkanie ?
 

zakopane 7.03.2022
| |

‘W tym akurat miejscu nie jest planowane zastępcze nasadzanie, głównie z racji gęstej sieci kanalizacyjnej, ciepłowniczej’
Geoportal pokazuje, że wcale tak gęsto z tą siecią nie jest.
Z resztą ciekawi mnie gdzie zrobili te zastępcze nasadzenie w miejscu wyciętych drzew przez ostatnie 10 lat. Jakoś nie przypominam sobie i do dziś widzę resztki pniaków.

Krzewy, wszędzie krzewy! 8.03.2022
| |

Kiedy w końcu to miasto zrozumie, że rośliny w miejskim życiu są bardzo potrzebne? We współczesnym świecie wszyscy myślą jak przemycić rośliny do miasta, a Nowy Targ je skutecznie od paru lat wycina. Rozumiem, stare niebezpieczne drzewa trzeba koniecznie usunąć. Ale na litość boską dlaczego zostaje po nich pusta dziura, albo suchy pniok? Dlaczego nie sądzimy krzewów? Krzewy są piękne, nie stanowią zagrożenia przy wietrze. Ale nie! Wyciąć drzewa w centrum, zalać betonem, a nowe drzewa posadzić na zastępstwo w lesie na obrzeżach…

Reklama

Partnerzy