Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Wygrana Podhala w ostatnim sparingu przed ligą

Dnia: niedziela 26 lutego 2023, Autor: Maciej Zubek

Piłkarze Podhala Nowy Targ wyjazdowym meczem z 4. ligowym zespołem Kalwarianki Kalwaria Zebrzydowska zakończyli serię meczów sparingowych przed rozpoczynającą się już za tydzień rundą wiosenną rozgrywek ligowych.

Wedle pierwszego harmonogramu gier sparingowym, rywalem nowotarżan w ostatnim sprawdzianie przed ligą miał być drugoligowy Hutnik Nowa Huta. Krakowianie kilka dni temu zrezygnowali jednak ze sparingu i nowotarżanie zmuszeni byli znaleźć nowego sparingpartnera.

Zaraz po tym jak Hutnik zrezygnował byliśmy trochę źli. Plan był taki że tuż przed ligą chcieliśmy się skonfrontować z mocnym przeciwnikiem. Stało się jak się stało. Na szczęście szybko udało się nam znaleźć zastępstwo i już po meczu mogę powiedzieć, że sparing spełnił swoje zadanie. Kalwarianka to co prawda zespół z niższej ligi, ale zimą został on poważnie wzmocniony i w moim odczuciu na dzisiaj jego potencjał jest na poziomie 3 ligi – podkreślił trener Szymon Szydełko

Nowotarżanie ostatecznie wygrali to spotkanie 2:0, po golach zdobytych w drugiej jego połowie.

– Pierwsze 45. minut to głównie nasz atak pozycyjny. Mieliśmy problemy, żeby przebić się przez szczelną defensywę gospodarzy. Brakowało klarownych sytuacji bramkowych, niemniej przy odrobinie szczęścia mogliśmy się pokusić o gola. W drugiej połowie szybko zdobyta bramka sprawiła, że przeciwnik się „otworzył” i zaczęło się granie „cios za cios”, co bardzo nam odpowiadało. Zdobyliśmy gola numer dwa, a potem mieliśmy jeszcze kilka okazji. Zabrakło jednak skuteczności, ale też można było dostrzec w zachowaniu zawodników, że gdzieś z „tyłu głowy” mieli już świadomość tego że zbliża się liga i momentami graliśmy bardzo ostrożnie i zachowawczo. Cieszymy się, że zwycięstwem kończymy okres przygotowawczy i „pół żartem, pół serio” z tego, że przełamaliśmy niemoc w meczach sparingowych z zespołami z niższych lig – dodał Szydełko.

Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska – NKP Podhale Nowy Targ 0:2 (0:0)

Bramki dla Podhala: Płatek z karnego, Chmelenko

Podhale: Mac. Styrczula (Szymajda) – Szczepański, Wajsak, Kawula, Drobnak – Sobek, Karmański, Hajdara, Żołądź – Antkowiak, Kędziora oraz Michota, Chmelenko, Bezpalec, Rogala, Mi. Styrczula, Ustupski, Żurek, Rubiś, Wojas, Płatek.

No Comment.

Reklama

Partnerzy