Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Wypadki, kolizje, pijani kierowcy

Dnia: wtorek 19 kwietnia 2022, Autor: Maciej Zubek

Nowotarska policja podsumowała świąteczny weekend. Na terenie powiatu w okresie świątecznym doszło do 3 wypadków drogowych, w których ranne zostały 3 osoby. Policjanci ujawnili 5 kierujących pod wpływem alkoholu oraz 3 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h na terenie obszaru zabudowanego i stracili prawo jazdy.

Do pierwszego wypadku doszło w piątkowy wieczór, w Nowym Targu na Alejach Tysiąclecia. Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że 45-letni kierujący samochodem osobowym potrącił przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych 38-letnią kobietę. Poszkodowana kobieta z urazem ręki została przewieziona do szpitala. Mężczyzna kierujący samochodem był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 0,8 promila. Postępowanie w tej sprawie prowadzą nowotarscy policjanci.

Do drugiego zdarzenia, w którym ranny został kierujący motorowerem, doszło w niedzielny poranek w Pyzówce. Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że do zderzenia samochodu osobowego marki Skoda i jednośladu doszło, kiedy kobieta kierująca samochodem rozpoczęła manewr skrętu w lewo, podczas gdy kierujący motorowerem rozpoczął manewr wyprzedzania. Kierująca samochodem była trzeźwa. Kierowca jednośladu został przewieziony do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badania na zawartość alkoholu w organizmie. Dokładne okoliczności wypadku będą wyjaśniane w prowadzonym postępowaniu.

Natomiast w niedzielny wieczór w Niedzicy, mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki SsangYong z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni, uderzył w ogrodzenie posesji i budynek mieszkalny. Kierowca z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badania na zawartość alkoholu. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w dalszym postępowaniu przez policjantów z łapszańskiego posterunku.

Podczas prowadzonych świątecznych działań policjanci ujawnili 5 kierujących pod wpływem alkoholu. W piątkowe przedpołudnie w Krościenku nad Dunajcem, policjanci ze Szczawnicy zatrzymali 26-letniego obywatela Ukrainy, który kierował audi, mając ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. 0,8 promila miał kierujący samochodem osobowym, który potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych w Nowym Targu 38-letnią kobietę.

W niedzielny poranek 45-letni obywatel Gruzji stracił panowanie nad renault, zjechał z drogi i pojazd dachował. Mężczyzna miał ponad 1.5 promila alkoholu w organizmie. Około godziny 17, w Rabce -Zdroju policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego citroenem. Mężczyzna wydmuchał ponad 1.8 promila i kierował citroenem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Minionej nocy około godziny 3, w Piekielniku kierujący alfa romeo stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i pojazd dachował. 23-letni kierujący miał blisko 0,3 promila alkoholu w organizmie.

Podczas sobotniej służby policjantów z grupy SPEED, 3 kierowców straciło prawo jazdy za znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości na terenie obszaru zabudowanego. W Jabłonce w ciągu godziny mundurowi zatrzymali dwóch 30-letnich obywateli Słowacji, którzy nie zastosowali się do ograniczenia prędkości do 50 km/h. Pierwszy z nich jechał lexusem z prędkością 117 km/h, a drugi citroenem z prędkością 133 km/h. Obaj stracili prawo jazdy i zostali ukarani mandatami karnymi po 2 500 złotych. Około godziny 13, w Piekielniku policjanci z grupy SPEED zatrzymali 19-latka, który jechał audi z prędkością 166 km/h na dopuszczalnej pięćdziesiątce. Za przekroczenie prędkości o 116 km/h młody kierowca stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem karnym w kwocie 2 500 złotych i 10 punktami karnymi.

źródło: Dorota Garbacz/KPP Nowy Targ.

No Comment.

Reklama

Partnerzy