Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Wypadki w Tatrach. Uwaga na burze!

Dnia: czwartek 11 lipca 2024, Autor: Redaktor

Popołudniowe burze przechodzą przez Tatry, a w najbliższych dniach takie zjawiska będą się powtarzać codziennie. Przed wyjściem w góry warto sprawdzić aktualną prognozę pogody i wyruszać na szlaki wcześnie rano.

Wczorajsza prognoza przewidywała słoneczny dzień, co zachęciło wielu turystów do wędrówek w Tatrach. Niestety, skutkowało to wzrostem liczby wypadków. Ratownicy TOPR interweniowali aż 14 razy. Częste loty śmigłowca w okolicach Hali Gąsienicowej były związane ze szkoleniem kandydatów na ratowników na Kościelcu.

W trakcie jednego z tych lotów, do Centrali TOPR dotarła informacja o upadku turysty z grani między Wrotami Chałubińskiego a Szpiglasowym Wierchem. Ratownicy szybko dotarli na miejsce, lecz turysta zmarł na skutek odniesionych obrażeń. Ciało zostało przetransportowane na lądowisko przy zakopiańskim szpitalu.

Do poważnych wypadków doszło także na szlaku z Giewontu do Doliny Strążyskiej, skąd ewakuowano turystkę śmigłowcem z powodu nagłego zachorowania, oraz w Dolinie Jaworzynki, skąd przewieziono dziecko ukąszone przez żmiję.

Aktualne informacje o warunkach i prognozy pogody można znaleźć na stronach Tatrzańskiego Parku Narodowego.

TOPR/facebook

No Comment.

Reklama

Partnerzy