Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Wystawa „URZECZENI tradycyjny pejzaż tatrzański”

Dnia: wtorek 21 listopada 2023, Autor: Redaktor

Od 1 grudnia br. do 5 maja 2024 r. w Galerii Sztuki w willi Oksza, ul. Zamoyskiego 25 będzie można obejrzeć wystawę „URZECZENI tradycyjny pejzaż tatrzański”.

Tatry przyciągają i urzekają artystów różnych czasów. Na wystawie w Galerii Sztuki w willi Oksza spotkały się prace artystów od połowy XIX do XXI wieku. Łączy ich pasja i zamiłowanie do tatrzańskich krajobrazów, malowanie gór było i jest trudne, a każdy z artystów próbował sprostać temu zadaniu. Monumentalność, groza górskich przepaści, zmienność aury, nastroju i doznań – wszystko to rzutuje na wybór artystycznej formy, na zgłębieniu konkretnego problemu malarskiego.

Na wystawie nie odnajdziemy chronologicznego układu – wykazu dzieł malarskich. Powędrujemy poprzez motywy, tematy, a także problemy malarskie, albo tak ulotny nastrój oraz wrażenie Tatr, pięknych, malowniczych ale także groźnych. Zdarzyć się może, iż XIX- wieczne płótno spotka się z obrazem z kolejnego wieku. Czy to będzie owocne spotkanie?

Zapraszamy do Galerii Sztuki w willi Oksza od 1 grudnia 2023 r. aby podziwiać piękno tatrzańskich szczytów i zadziwiać się nad kunsztem malarskim.

Wystawa ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego oraz od prywatnych kolekcjonerów.

mat. nadesłane

No Comment.

Reklama

Partnerzy