Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Wystawa Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Zakopiańskiego

Dnia: piątek 15 grudnia 2023, Autor: Maciej Zubek

W piątek, 15 grudnia, o godzinie 17:00 zapraszamy na wernisaż wystawy Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Zakopiańskiego Obecni w Zakopanem.

Wystawa Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Zakopiańskiego to prezentacja wpisująca się w tegoroczny program Muzeum Tatrzańskiego, pokazujący dokonania zakopiańskich twórców od XIX wieku po dzień dzisiejszy.

Trudno nie ulec stereotypowemu przekonaniu, że wszystko co w Zakopanem powstaje, musi być związane z góralszczyzną albo górami. Tymczasem zakopiańscy artyści reprezentują różnorodne postawy. Chcielibyśmy zaprosić Państwa do podjęcia próby dokonania przeglądu współczesnych prac twórców związanych ze Związkiem Polskich Artystów Plastyków Okręgu Zakopiańskiego w nadziei, że taka konfrontacja może zaowocować ciekawymi spostrzeżeniami zarówno wśród odwiedzających wystawę ale i samych autorów dzieł.

Ekspozycja w Galerii Władysława Hasiora pokazuje prace: obrazy, grafiki, rzeźby, instalacje artystów mieszkających i pracujących współcześnie na Podhalu.

Artyści:

Ewa Bartosz-Mazuś

Sylwia Biernacik

Zofia Bolechowska

Stanisław Cukier

Jerzy Jędrysiak

Bartosz Klamerus

Małgorzata Kowalczyk

Stanisław Stoch

Małgorzata Majerczyk-Sieczka

Jolanta Podleśny

Anna Schumacher

Maria Podobińska-Kossowska

Anna Popowicz

Bogusław Popowicz

Marek Rogowiec

Paula Solańska

Monika Stanisławska-Pitoń

Joanna Strączek-Bojda

Helena Sułkowska-Pawlik

Karol Szostak

Wystawę można oglądać od 15 grudnia 2023 r. do 3 marca 2024 r. w Galerii Władysława Hasiora, filii Muzeum Tatrzańskiego, ul. Jagiellońska 18 b.

No Comment.

Reklama

Partnerzy