Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

XI Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem

Dnia: piątek 1 lipca 2022, Autor: Maciej Zubek

W dniach 1 – 3 lipca 2022 r. odbędzie się XI Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem, który tradycyjnie już w Tatry przyciąga pasjonatów tej dyscypliny sportu.

W ciągu dwóch dni będą mogli oni zmierzyć się z dwoma zróżnicowanymi pod względem dystansu i stopnia trudności trasami prowadzącymi pięknymi tatrzańskimi szlakami. To już jedenasta edycja tego wyjątkowego wydarzenia organizowanego przez Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo w Zakopanem. Jednak po Tatrach z „Sokołem” biegamy już dwanaście lat, a sama historia zawodów i Towarzystwa Gimnastycznego sięga przełomu XIX i XX wieku.

Na rozpoczęcie kolejnej dekady biegowych zmagań z Sokołem przygotowanych zostało dużo nowości. 1 lipca o godz. 16:00 w Kinie Miejsce przy ul. Orkana 2 odbędzie się spotkanie z dwójką czołowych polskich biegaczy wysokogórskich – Kasią Wilk i Marcinem Kubicą. Porozmawiamy z nimi m.in. o ich tegorocznych startach, wspomnieniach z zeszłorocznego Biegu Marduły, a także podpytamy ich o kuchnię treningową. Spotkanie poprowadzi dwóch członków TG Sokół – Wojciech Teister i Tomasz Moskalik. Spotkanie będzie można także śledzić online.

Po raz pierwszy uczestnicy biegów otrzymają punkty ITRA (International Trail-Running Association) – za ukończenie Biegu Marduły będącego jednocześnie X Mistrzostwami Polski w Biegach Wysokogórskich Skyrunning do zdobycia będą 2 punkty, natomiast za ukończenie Biegu Sokoła 1 pkt ITRA. Dodatkowo na tegorocznej trasie Biegu Marduły, dzięki firmie Poltrax zawodnicy otrzymają trackery GPS, które umożliwią śledzenie ich postępów na trasie on-line (https://www.poltrax.live/).

Podczas niedzielnego Biegu Sokoła rozegrane zostaną pierwsze Mistrzostwa Polski Towarzystw Gimnastycznych Sokół w Biegach Wysokogórskich. Tradycyjnie już dodatkowym wyzwaniem dla najwytrwalszych zawodników, którzy ukończą wszystkie biegi, będzie rywalizacja w Grand Prix Sokoła.

2 i 3 lipca zapraszamy wszystkich biegaczy, ich rodziny i kibiców na testy rowerów elektrycznych marki KTM, a najmłodszych do testowania rowerów PUKY na rowerowym torze sprawnościowym PUKY RACE dedykowany dla dzieci w wielu od 3 do 13 lat. Czekamy na Was od godziny 9.00 w Parku Miejskim przy ulicy Grunwaldzkiej. Bawimy się wspólnie do godziny 16.00 – zarówno w sobotę jak i niedzielę.

W ciągu ostatnich kilkunastu lat organizowane przez Towarzystwo Gimnastyczne Sokół biegi, które początkowo były niewielkimi kameralnymi imprezami, znacznie się rozrastały się, ciągle ewoluując i podnosząc swoją rangę. W tym czasie rozwijały się także i rozpowszechniały w Polsce biegi górskie jako dyscyplina sportowa. Biegi te ze względu na umiejscowienie tras na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, wśród pięknej górskiej przyrody, są ambitne i niezwykle widowiskowe, a dzięki zróżnicowaniu stopnia trudności i dystansów, przyciągają zarówno najlepszych zawodowców jaki i amatorów. Bogatą historię biegów tworzą przede wszystkim niezwykli zawodnicy i ich oszałamiające wyniki. Co roku rywalizacja między czołówką zawodników, ich pasjonująca walka z czasem i warunkami na trasie, wzbudza zainteresowanie i podziw kibiców, mediów oraz całego środowiska związanego z tą dyscypliną.

Program zawodów:

1.07.2022 r. (piątek)
16.00 – 21.00 wydawanie numerów startowych Biegu Marduły i Biegu Sokoła (siedziba Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Gniazdo w Zakopanem przy ul. Orkana 2)

16.00 – spotkanie w Kinie Miejsce z czołowymi zawodnikami Biegu Marduły

2.07.2022 r. (sobota)
6.00-6:45 wydawanie numerów startowych (Kino Sokół, ul. Orkana 2)
ok. 6:45 złożenie kwiatów pod pomnikiem dh. Franciszka Marduły (przed Kinem Sokół)
7.00 start Wysokogórskiego Biegu im. dh. Franciszka Marduły (Park Miejski)
ok. 15.00 uroczyste zakończenie biegu i wręczenie nagród (Kino Sokół, ul. Orkana 2)
18.00 – 21.00 wydawanie numerów startowych Biegu Sokoła (siedziba Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Gniazdo w Zakopanem przy ul. Orkana 2)

3.07.2022 r. (niedziela)
8.00 start Biegu Sokoła (Kuźnice)
ok. 12.00 uroczyste zakończenie biegu i wręczenie nagród (Kino Sokół, ul. Orkana 2)

Wysokogórski Bieg im. dh. Franciszka Marduły Mistrzostwa Polski w Biegach Wysokogórskich Skyrunning

Trasa biegu: ul. Krupówki – ul. Zamoyskiego – Rondo Jana Pawła II – Aleja Przewodników Tatrzańskich – Nosal (od strony tamy) – Nosalowa Przełęcz – Kuźnice – Dolina Jaworzynka – Schronisko Murowaniec – Czarny Staw Gąsienicowy – Przełęcz Karb – Czerwone Stawki – Świnicka Przełęcz – Przełęcz Liliowe – Beskid – Sucha Przełęcz – Kasprowy Wierch – Myślenickie Turnie – Kuźnice – Kalatówki – Ścieżka nad Reglami – Dolina Białego – Dr. Do Białego – ul. Grunwaldzka – Park Miejski.

Bieg Sokoła

Trasa biegu: Kuźnice – Ścieżka nad Reglami – Dolina Białego – Droga pod Reglami – Dolina Strążyska – Ścieżka nad Reglami – Czerwona Przełęcz – Ścieżka nad Reglami – Kalatówki – Kuźnice.

No Comment.

Reklama

Partnerzy