Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

XV Jubileuszowy Memoriał Grzegorza Wesołowskiego

Dnia: czwartek 7 grudnia 2023, Autor: Maciej Zubek

XV Jubileuszowy Memoriał Grzegorza Wesołowskiego to turniej siatkarski, który odbył się 4 listopada 2023 r. pod znakiem rekordowej ilości przyjętych drużyn, ponieważ na tegoroczne wydarzenie zgłosiło się 15 kobiecych, a 30 męskich drużyn, czyli łączenie 45!

Przełożyło się to na liczbę ponad 400 zawodników, którzy w ciągu jednego dnia rozgrywali swoje mecze na halach sportowych w Lipnicy Wielkiej, Lipnicy Małej, Piekielnika, Załucznego oraz Czarnego Dunajca. Finałowe mecze trwały do późnych godzin wieczornych, a zwycięskimi drużynami w kat. kobiet okazały się drużyny: 1 ms. Dajcie nam wygrać, 2 ms. Net-Mix, 3 ms. Szarotki Nowy Targ, a w kat. mężczyzn: 1 ms. VC Rozrywka (debiutant na naszym turnieju), 2 ms Projekt X, 3 ms. Volley Dąbrowa Górnicza. Mecze sędziowane były przez grono sędziów z Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej w Krakowie.

Turniej jak co roku rozpoczął się mszą świętą w intencji śp. Grzegorza Wesołowskiego – mieszkańca Piekielnika, który właśnie 4 listopada obchodził kolejną rocznicę śmierci. Po mszy i wizycie na grobie Grzegorza otwarte zostały biura zawodów na wszystkich halach sportowych. W trakcie całego dnia zwodnicy mieli okazję kosztować pyszności, które przygotowali organizatorzy wraz z wolontariatem dzięki uprzejmości sponsorów. Zakończenie dnia to wręczenie nagród dla najlepszych drużyn oraz najlepszych zawodników. Nagrody dla nich zostały przygotowane przez licznych fundatorów turnieju, którzy dzięki swojej hojności umożliwiają rozwój całego turnieju.

Akcjami towarzyszącymi rozgrywkom były:

– akcja zbiórki krwi – przeprowadzona w Domu Ludowym i pozwoliła na zbiórkę 42 jednostek krwi, a wśród osób, którym udało się oddać krew rozlosowane zostały cenne nagrody ufundowane przez sponsorów m. in. vouchery na baseny termalne czy stoki narciarskie, słuchawki, piłki do siatkówki oraz wiele innych;

– akcja „Misie Ratownisie” – przez cały listopad dzieci ze szkół podstawowych, ale również przedszkoli z całego regionu (50 placówek edukacyjnych, w tym wszystkie z terenu Gminy Lipnica Wielka) zbierały akcesoria szkolne takie jak kolorowanki, kredki itd. które zostaną przekazane częściowo dla domu dziecka we Wróblówce, a pozostałe zostaną rozdysponowane wśród najbardziej potrzebujących osób w regionie;

– akcja „Z serca zawodnika” – została zainicjowana kilka lat temu przez zawodników biorących udział w memoriale, którzy przeznaczają dobrowolną składkę na wcześniej ustalony cel – w tym roku obdarowany zostanie dom dziecka we Wróblówce, gdzie za całą zebraną kwotę zostały zakupione sprzęty kuchenne.

Korzystając z okazji pragnę podziękować wszystkim, którzy od lat wspierają organizowane przez nas wydarzenia na terenie Gminy Lipnica Wielka – w tym p. Edycie Mikłusiak – Dyrektor SP2 im. Józefiny i Emila Mików za umożliwienie, gry na ich hali sportowej, jak również p. Mateuszowi Lichosyt – Wójtowi Gminy Lipnica Wielka za wsparcie turnieju i objęcie go Swoim patronatem.

mat. prasowy Kamil Bodzioch

No Comment.

Reklama

Partnerzy