Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

XV Tatrzański Festiwal Zespołów Góralskich „Złote Kierpce”

Dnia: wtorek 9 kwietnia 2024, Autor: Maciej Zubek

Już po raz piętnasty na zakopiańskiej scenie swoje umiejętności zaprezentują regionalne zespoły dziecięce i młodzieżowe. Z roku na rok festiwal gromadzi coraz więcej uzdolnionych młodych ludzi, którzy chcą podzielić się swoim talentem oraz pokazać miłość i przywiązanie do góralskiej tradycji. Na zakończenie drugiego dnia na festiwalowej scenie nastąpi rozdanie nagród połączone z występem zespołu góralskiego „Zyngierki” z Maruszyny oraz zostanie rozstrzygnięty Konkurs plastyczny “Moje kierpce podrygujom”. Organizatorem Festiwalu jest Miasto Zakopane.

Festiwal ma charakter przeglądu konkursowego i stanowi eliminacje do Karpackiego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce-Zdroju, do którego zakwalifikowane zostają najlepsze zespoły prezentujące folklor górali podhalańskich wyłonione przez jury.

Laureaci wystąpią również na 55. Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem podczas Koncertu Mali Górale.

Z okazji Jubileuszu po raz pierwszy zorganizowany zostanie konkurs plastyczny „Moje kierpce podrygujom” skierowany do dzieci przedszkolnych w wieku od 3 do 6 lat. Motywem przewodnim będzie tradycyjny folklor, zwyczaje i tradycje Górali Podhalańskich. Uczestnicy będą mogli podziwiać swoje prace podczas wystawy, wyeksponowanej w Zakopiańskim Centrum Edukacji.

Więcej szczegółów na stronie: www.zakopane.festiwale.pl/festiwal-zlote-kierpce

Organizator: Miasto Zakopane

Partnerzy: Zakopiańskie Centrum Kultury, Powiat Tatrzański, Związek Podhalan o. Zakopane, Tatrzański Park Narodowy, Polskie Tatry S.A., Termy Zakopiańskie, Bachledka Ski & Sun.

No Comment.

Reklama

Partnerzy