Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Z Krakowa do Zakopanego podróż pociągiem skróci się do 2 godzin?

Dnia: wtorek 30 sierpnia 2022, Autor: Maciej Zubek

Po wakacjach rusza kolejny etap inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych na trasie Sucha Beskidzka- Chabówka- Zakopane. Od czwartku na tych odcinkach będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa.

Szczegóły zmian w kursowaniu podane są na stronie portalpasazera.pl oraz na stronach przewoźników- poinformował w poniedziałek zespół prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Modernizacja jest prowadzona w ramach projektu „Prace na liniach kolejowych 97,98,99 na odcinku na odcinku Sucha Beskidzka- Chabówka- Zakopane”, na na który przeznaczono przeszło 1,1 mld złotych netto.

Celem trwającej przebudowy trasy kolejowej jest skrócenie czasu podróży z Krakowa do stolicy Tatr, a także zwiększenie dostępności do kolei i komfortu pasażerów. Realizacja zadania ma również podnieść poziom bezpieczeństwa, a szacowany czas po zakończeniu inwestycji na trasie Kraków- Zakopane ma skrócić się do 2 godzin.

Jak zapowiada PKP- pasażerowie zyskają lepiej przygotowane perony, a prace obejmą również m.in. przebudowę torów i sieci trakcyjnej. 

opr. K. Ł.

No Comment.

Reklama

Partnerzy