Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Z uczelnianego frontu. Naciski na Komisję Wyborczą

Dnia: czwartek 27 stycznia 2022, Autor: Anna Szopińska

NOWY TARG. Kolejne wiadomości napływające z PPUZ nie zwiastują uspokojenia sytuacji. Właśnie napłynęła do nas wiadomość o działaniach podjętych wobec części członków Komisji Wyborczej. Potwierdzają one wcześniejsze obawy o zamiar obalenia kalendarza wyborczego.

Oto treść informacji:

W czwartek 27. stycznia czterech członków Komisji Wyborczej zostało wezwanych na spotkanie z dr Bianką Godlewską-Dzioboń. Spotkanie odbyło się w obecności radcy prawnego. „Zaproszone” osoby zostały zobligowane do wzięcia udziału w głosowaniu nad uchwałą przygotowaną przez nieznanego pracownikom prawnika.

Na mocy tej uchwały rzekomo został anulowany aktualny kalendarz wyborczy, a dotychczasowe działania Komisji Wyborczej (od 21. grudnia 2021 r.) uznano za nieważne.

Przygotowana przez nieuprawnioną do tego osobę treść dokumentu jest sprzeczna z powszechnie znanym stanem faktycznym i wprowadza opinię publiczną w błąd.

W ten sposób dr Bianka Godlewska-Dzioboń po raz kolejny bezprawnie zaingerowała w proces wyborczy, który według zaleceń Ministerstwa z 26. stycznia 2022 r. ma przebiegać zgodnie z ustalonym kalendarzem wyborczym.

Biorący udział w spotkaniu członkowie Komisji Wyborczej działali pod wpływem presji i nacisków dr Godlewskiej-Dzioboń, o czym świadczy choćby fakt, iż jedna z osób odmówiła później podpisania dokumentów, tłumacząc iż: „Komisja Wyborcza PPUZ w Nowym Targu została wprowadzona w błąd informacją, jakoby zarówno Kalendarz Wyborczy ogłoszony Komunikatem nr 1/2022 z 4. stycznia 2022 r., jak i czynności podjęte przez Komisję Wyborczą PPUZ w Nowym Targu po 21. grudnia 2021 r., były nieważne ze względu na niezgodność z prawem.”

Na spotkanie zaproszona została tylko część aktualnego składu Komisji Wyborczej. Zgodnie z regulaminem wyborów obrady Komisji zwołuje przewodniczący, a nie rektor czy osoba pełniąca obowiązki rektora. Komisja Wyborcza z racji swojej funkcji jest ciałem o wysokim stopniu niezależności i nikt w wyżej opisany sposób nie ma prawa wpływać na jej funkcjonowanie.

No Comment.

Reklama

Partnerzy