Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Zabezpieczył sprzęt rowerowy turystów przed kradzieżą

Dnia: poniedziałek 21 marca 2022, Autor: Paweł Budzyk

O tym, że hotelarze odpowiadają za mienie swoich gości nie zapomniał jeden z pracowników znanego hotelu w Zakopanem. Turysta z Łotwy zgłosił policji kradzież rowerów, które w rzeczywistości zostały zabezpieczone przez Hotel przed kradzieżą.

Wielu turystów przyjechało na miniony weekend pod Tatry. Hotele i pensjonaty zapełniły się, a na parkingach zrobiło się ciasno. Najprawdopodobniej z tego powodu turysta z Łotwy pozostawił na noc swój samochód przed Hotelem w centrum Zakopanego. Następnego dnia rano zgłosił tatrzańskiej policji kradzież dwóch rowerów z bagażnika rowerowego jego samochodu. Gdy policjanci przyjechali do Hotelu okazało się, że do żadnej kradzieży nie doszło. Pracownik hotelu widząc niezabezpieczone rowery gości hotelowych postanowił je umieścić w pomieszczeniu gospodarczym. Rowery wróciły do gości z Łotwy. Pracownik, hotelu postąpił w myśl zasady, że to hotel odpowiada za majątek swoich gości zgodnie z art. 846 Kodeksu Cywilnego.

To nie pierwsze tego typu zgłoszenie. Co jakiś czas policjanci z Zakopanego odbierają zgłoszenia o kradzieży samochodów, które w rzeczywistości znajdują się na parkingach, lecz ich właściciele nie potrafią ich odnaleźć… Podobnie sytuacja wygląda ze sprzętem narciarskim. Na Kilkanaście zgłoszonych kradzieży nart lub desek okazuje się, że większość znajduje się w tym samym miejscu, ale turyści zamiast poszukać swojego sprzętu lub samochodu dzwonią na numer alarmowy!

R.W./zdj.arch.#policjazakopane

Źródło: Facebook/Policja Zakopane

No Comment.

Reklama

Partnerzy