Search in content
Post Type Selectors

Zaczęli od zwycięstwa

Dnia: sobota 22 stycznia 2022, Autor: Maciej Zubek

W swoim pierwszym zimowym meczu sparingowym piłkarze trzecioligowego Podhala Nowy Targ pokonali w Bielsku Białej 2:0 przedstawiciela grupy III 3 ligi Rekord Bielsko Biała, prowadzony przez byłego trenera Podhala Dariusza Mrózka.

Do przerwy prowadzenie dał Podhalu Przemysław Lech, który w 42 minucie sfinalizował skutecznym strzałem głową dośrodkowanie z rzutu rożnego od Patryka Serafina. W 81 minucie wygraną nowotarżan przypieczętował Grzegorz Płatek, po dobitce strzału Olafa Nowaka.

Trener Podhala Szymon Grabowski skorzystał z 22 zawodników. W tym gronie byli zakontraktowani już nowi zawodnicy Maciej Styrczula i Michał Gałecki. Wystąpiła także dwójka testowanych graczy: Paweł Kowalkowski (ostatnio Czarni Jasło) oraz były młodzieżowy reprezentant Białorusi, wychowanek Dynama Mińsk, a ostatnio gracz Limanovii Limanowa Arseniy Bondarenko.

Rekord Bielsko-Biała – Podhale Nowy Targ 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Lech 42, 0:2 Płatek 81 min .

Rekord: Szumera – Kowalczyk, Pańkowski, Kareta, Żołna, testowany zawodnik, Nowak, testowany zawodnik, Wróblewski, Wróbel, Czaicki oraz Żerdka, Krysik, Walaszek, Nocoń, Waluś, Kasprzyk, Sobik.

Podhale: Szymajda (Maciej Styrczula) – Broda, Kapuścinski, Żołądź – Janso, Serafin, Lech, Kowalski – Zgierski, Szynka, Kowalkowski oraz Nowak, Płatek, Sobek, Furtak, Gałecki, Mianowany, Szczepański, Twaróg, Bandarenko, Bodziuch.