Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Zakochaj się w Gruzji: najpiękniejsze miejsca do odwiedzenia

Dnia: środa 22 lutego 2023, Autor: Maciej Zubek

Są takie kraje, które podczas podróży turystycznych sprawiają, że możemy od razu się w nich zakochać. O miłości od pierwszego wejrzenia na pewno można mówić w przypadku Gruzji. Ta przepiękna kraina geograficzna to prawdziwa atrakcja turystyczna szczególnie dla tych, którzy uwielbiają wędrówki górskie.

Dlaczego Polacy tak bardzo przepadają za Gruzją? 

Fenomenem na pewno jest to, że w Gruzji bardzo często można zauważyć turystów z Polski. Zapewne chodzi tu o sentyment do górskich wędrówek. Polacy uwielbiają jeździć w Tatry, które są bardzo urokliwe, ale zauważmy, że teren Gruzji jest w większości pokryty górami. Pomimo więc tego, że obszar Gruzji to zaledwie 1/3 Polski, to na nudę turyści absolutnie nie będą tu narzekać. Jest cała masa szczytów wyższych i niższych, na które warto wejść no i jest to oczywiście także raj dla narciarzy. Od listopada do kwietnia utrzymuje się tu śnieg, a więc jeździć na nartach można do woli.

Gruzja – kraj, w którym czuć powiew historii

Do Gruzji jeżdżą także oczywiście miłośnicy historii, którzy poszukują zabytków. Warto przypomnieć, że na przestrzeni dziejów Gruzja była pod panowaniem Imperium Rzymskiego, co miało miejsce oczywiście w starożytności. Potem wpływy swoje zaznaczyli tutaj bardzo mocno muzułmanie no, a potem imperium rosyjskie. W dalszych latach tych bardziej współczesnych Gruzja znalazła się w strefie wpływów Związku Radzieckiego. Jak można się domyślać, pociągało to za sobą bardzo duże nawarstwienie kulturowe, co też odbić się musiało na atrakcyjności architektury, ale również chodzi tu o kontekst gastronomiczny. Na pewno warto odwiedzić stolicę Tbilisi, gdzie znajdziemy mnóstwo muzeów i przepięknych obiektów architektonicznych. Są to niewysokie kamieniczki z przepięknym zdobionymi balkonami. Poza tym wizytówką tego miasta są łaźnie siarkowe. Nie brakuje chętnych na zdrowotne kąpiele i masaże.

Jeśli cenimy wina gruzińskie, musimy odwiedzić Kachetię

Miłośnicy atrakcji gastronomicznych i ci, którzy lubią raczyć podniebienie alkoholem, na pewno muszą odwiedzić Kachetię. Miasto to jest uznawane za stolicę winiarstwa gruzińskiego. Znajdziemy, więc tu najlepsze wina gruzińskie, ponieważ tu właśnie realizuje się aż 2/3 jego produkcji w skali kraju. Jest tu więc mnóstwo miejsc, gdzie hoduje się winogrona. Natrafimy na wiele kameralnych winniczek. Poza tym, jeżeli chcemy się przekonać, jak smakują te najlepsze wina gruzińskie, to warto tu przyjechać latem, ponieważ wówczas organizowane są w mieście warsztaty kulinarne i winiarskie. Będzie to doskonała okazja, aby zapoznać się z kulturą również lokalną no i także zakosztować gruzińskiej gościnności.

– Materiał partnera

No Comment.

Reklama

Partnerzy