Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Zakończony projekt współpracy GOPR z służbą słowacką

Dnia: czwartek 25 listopada 2021, Autor: Aneta Opyd

23 listopada w Nowym Targu w siedzibie Euroregionu Tatry odbyła się konferencja zamykająca projekt Człowiek/Kolega/Ratownik – kompetencje służby górskiej 2.0, który Grupa Podjhalańska GOPR rezliowała wspólnie z Horská služba Pieninského národného parku.

W ramach projektu przeprowadzono 10 szkoleń tematycznych z różnych dziedzin ratownictwa górskiego, które w sumie trwały 33 dni. W szkoleniach wzięło udział ponad 150 ratowników górskich z Polski i Słowacji.

Konferencję zorganizowano w trybie hybrydowym. Poza ratownikami górskimi uczestniczyli w niej przedstawiciele władz samorządowych, innych służb oraz Parków Narodowych zlokalizowanych na terenie działania Grupy Podhalańskiej GOPR. W drugiej cześci odbyły sie w Szczawnicy przy Schronisko Orlica pokazy umiejętności ratowników, jakie szkolili podczas realizacji projektu.

Przeprowadzono czetry pozoracje pokazujace umiejętnosci prowadzenia działań na wodach górskich, akcji ścianowych, prowadzenia poszukiwań i ywkorzystwywnaych przy tym narzędzi. Łączna wartośc projektu 54 643,98 €.

No Comment.

Reklama

Partnerzy