Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Zakończyła się konferencja prasowa Ministerstwa Zdrowia. Co z obostrzeniami?

Dnia: środa 5 stycznia 2022, Autor: Anna Zubek

Konferencja rozpoczęła się od przedstawienia sytuacji pandemicznej oraz gotowości szpitali do niesienia pomocy osobom zakażonym koronawirusem. Zapowiedziano pilotaż z wykorzystaniem elektronicznych spirometrów. Mają pojawić się też doustne leki wspierające we wczesnej fazie rozwoju choroby.

Od kilku dni obserwujemy niepokojący trend wzrostu zakażeń koronawirusem. Anomalia ta związana jest z okresem poświątecznym. W ubiegłym roku nastąpiło bardzo podobne zjawisko. W ciągu ostatnich dni obserwujemy również większą liczbę testów – stwierdził Minister Niedzielski. Zaznaczył też, że większość zakażeń przebiega w sposób łagodny lub umiarkowany. Tacy pacjenci powinni zostać w domu pod opieką lekarza POZ. Bardzo ważne jest monitorowanie stanu pacjenta, który umożliwia program Domowej Opieki Medycznej.

Do Polski trafił lek Molnupiravir, który jest obecnie podawany chorym z upośledzoną odpornością. Wkrótce będzie więcej leków doustnych, które wesprą leczenie chorych we wczesnej fazie – zapowiedziała Dr hab. n med. Agnieszka Mastalerz-Migas

Przypuszczenia o przedłużeniu nauki zdalnej nie sprawdziły się. Nie wprowadzono też dodatkowych obostrzeń. 10 stycznia uczniowie wrócą do szkół.

Zmiany w tej kwestii można spodziewać się najwcześniej w trakcie trwania ferii zimowych. Wszystko zależy od rozwoju sytuacji pandemicznej – tłumaczył Minister Niedzielski. Nawet jeżeli dzieci trafią do szkół i dojdzie tam do eskalacji zakażeń, to dzięki feriom będziemy mieć naturalną izolację, co sprawi, że nie będzie transmisji wirusa.

No Comment.

Reklama

Partnerzy