Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Zakopane. Agenda Urzędu Marszałkowskiego i umowa na obwodnicę

Dnia: poniedziałek 14 marca 2022, Autor: Maciej Zubek

W poniedziałek uroczyście otwarto Agendę Zamiejscową Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Zakopanem. Placówka przy ul. Kościeliskiej 7 ułatwi kontakt mieszkańców naszego regionu z tym urzędem. Była to także okazja do zawarcia ważnej dla Zakopanego umowy.

Przez Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego, wicemarszałka Łukasza Smółkę i Burmistrza Miasta Zakopane Leszka Dorulę podpisana została umowa dotycząca zadania p.n. „Opracowanie wielowariantowej koncepcji budowy północnej obwodnicy Zakopanego wraz z opcją pozyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach”. Koncepcja zostanie przygotowana i sfinansowana wspólnie przez Urząd Marszałkowski i Urząd Miasta Zakopane. Obwodnica ma ułatwić zarówno wjazd, jak i wyjazd z Zakopanego, a także tranzyt poza głównymi ulicami w centrum miasta. Początek nowej drogi planowany jest w rejonie ronda Chramca, a koniec na istniejącej już estakadzie, czyli ul. Powstańców Śląskich. Kolejne etapy przedsięwzięcia tj. dokumentacja projektowa i realizacja inwestycji mają zostać sfinansowane z budżetu państwa. Budowa obwodnicy Zakopanego znalazła się bowiem w rządowym programie rozwoju systemu transportowego na obszarze Podtatrza do 2030 roku przyjętym w czerwcu 2020 roku.

Koszty etapu prac związanego z opracowaniem koncepcji to 700 tys. zł, w tym 50 proc. z budżetu województwa i 50 proc. z budżetu miasta. Termin zakończenia prac objętych umową to rok 2023.
W wydarzeniu wziął udział marszałek Witold Kozłowski i wicemarszałek Łukasz Smółka, a także radny województwa i wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Jan Piczura oraz przedstawiciele samorządów: Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, Zastępca Burmistrza Tomasz Filar, Starosta Powiatu Tatrzańskiego Piotr Bąk oraz Proboszcz Parafii Najświętszej Rodziny w Zakopanem ks. kanonik Bogusław Filipiak. Parlament reprezentowali: poseł Anna Paluch oraz senator Jan Hamerski.

źródło: UM Zakopane

No Comment.

Reklama

Partnerzy