Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Zakopane najpopularniejszą miejscowością turystyczną w sezonie zimowym w polskich górach

Dnia: środa 7 grudnia 2022, Autor: Maciej Zubek

Zakopane jest miejscowością turystyczną w polskich górach, o którą najczęściej
w zeszłym sezonie zimowym pytali internauci, wynika z analizy zapytań w wyszukiwarce Google. Hasło Zakopane było wyszukiwane średnio 368 tys. razy w miesiącu. Na kolejnych miejscach znalazły się Karpacz, Białka Tatrzańska, Szczyrk i Szklarska Poręba.

Już niebawem rozpoczną się wyjazdy świąteczno-noworoczne, a następnie wyjazdy związane z feriami zimowymi. Wielu internautów informacji na temat potencjalnego celu zimowego wyjazdu, tak jak w poprzednich latach, będzie poszukiwało w internecie. Które miejscowości cieszyły się największym zainteresowaniem internautów w zeszłym sezonie?

Pierwsze miejsce, co nie jest zaskoczeniem, zajęło Zakopane. W zeszłym sezonie zimowym o stolicę Tatr pytano średnio 368 tysięcy razy w miesiącu – przedstawia wyniki zestawienia Grzegorz Jakielski, socjolog internetu. – Na kolejnych miejscach znalazły się Karpacz z 201 tysiącami zapytań oraz ex aequo Białka Tatrzańska, Szczyrk i Szklarska Poręba, o które pytano każdego miesiąca sezonu zimowego średnio 135 tysięcy razy miesięcznie – mówi ekspert. 

Popularność wśród turystów z zagranicy

W sezonie zimowym polskie góry odwiedzają nie tylko turyści z kraju, ale też wielu zagranicznych gości. Z których krajów w ostatnim sezonie zimowym najczęściej poszukiwano informacji o najpopularniejszych zimowych miejscach w Polsce?

Okazuje się, że informacjami o naszych górskich atrakcjach najbardziej zainteresowani są sąsiedzi z południa – Czesi i Słowacy. Zakopane największym zainteresowaniem w Google za granicą naszego kraju cieszyło się na Słowacji, tak samo jak Krynica Zdrój, Szczawnica, Białka Tatrzańska i Żywiec. Karpacz, Szklarska Poręba i Wisła odnotowały największe zagraniczne zainteresowanie ze strony mieszkańców Czech. Informacji o Cisnej poszukiwali natomiast najczęściej mieszkańcy Holandii.

Zestawienie może być przydatnym źródłem informacji dla osób, które już niebawem będą planowały zimowe wyjazdy. Przyglądając się zainteresowaniu internautów w trakcie ostatniego sezonu zimowego można  sprawdzić, które miejscowości mogą cieszyć się w tym roku mniejszą, a które większą popularnością wśród turystów. To może przełożyć się na obłożenie bazy noclegowej czy też atrakcji turystycznych i stoków narciarskich –podsumowuje Grzegorz Jakielski.

Zapytania w wyszukiwarce Google
(w okresie grudzień 2021 – marzec 2022)
Lp.LokalizacjaŚrednia miesięczna liczba zapytań
1Zakopane368 000
2Karpacz201 000
3Białka Tatrzańska135 000 
4Szczyrk135 000
5Szklarska Poręba 135 000
6Krynica Zdrój110 000
7Wisła90 500
8Szczawnica74 000
9Żywiec 49 500
10Cisna9 900

mat. prasowy

No Comment.

Reklama

Partnerzy