Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Zakopane. Wystawa “Turyści i Kuracjusze”

Dnia: piątek 21 kwietnia 2023, Autor: Maciej Zubek

Miasto Sopot i Miasto Zakopane w 2023 roku obchodzą szczególne rocznice – to 90 lat praw miejskich Zakopanego i 200 lat kurortu Sopot.

Obok wielu eventów poświęconych upamiętnieniu tych wydarzeń jedno będzie wspólne, to projekt wystawienniczy: TURYŚCI KURACJUSZE, kierowany do Mieszkańców obu Miast i ich Gości.

Oba Miasta, już tradycyjnie, zainaugurują sezon letni w Sopocie, zaś w Zakopanem na Krupówkach została otwarta plenerowa ekspozycja, zapowiadająca organizację wystaw w Sopocie i Zakopanem.

-Już dziś zapraszamy do odwiedzenia Krupówek, gdzie można zobaczyć prezentację wystawienniczą Turyści i Kuracjusze. Aby opowiedzieć o obu miastach znaleźliśmy dziesięć wspólnych dla rozwoju turystyki i ruchu kuracyjnego tematów, to właśnie można już zobaczyć na plenerowej wystawie – podkreśla Beata Majcher, Dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury

W maju Muzeum Sopotu oraz Stacja Kultura Zakopane – Zakopiańskie Centrum Kultury Stacja Kultura Zakopane – zapraszają na wernisaże wystaw w obu miastach. Wystawy będą opowieścią o niezwykłych miastach. Położone na dwóch krańcach Polski, od dekad kojarzą się z odpoczynkiem, ale też z życiem kuracyjnym i sanatoryjnym.

Zgodnie z tytułem, planowana wystawa będzie spojrzeniem na Zakopane i Sopot z perspektywy zarówno turysty, jak i kuracjusza. Co więcej, obie prezentacje wystawiennicze mają być symetryczną opowieścią o dwóch miastach, które łączy więcej, niż można by przypuszczać na pierwszy rzut oka. Dlatego też poszczególne części wystawiennicze będą wchodziły ze sobą w dialog, pokazując, że morze i góry od zawsze były sobie bliskie, szczególnie w sercach turystów i kuracjuszy.

mat. prasowy

No Comment.

Reklama

Partnerzy