Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Zakopane. Znamy ceny noclegów na sylwestra

Dnia: poniedziałek 21 listopada 2022, Autor: Maciej Zubek

Wielkimi krokami zbliża się grudzień, wiele osób co roku spędza sylwestra w zimowej stolicy Tatr. Popularnością cieszą się również okoliczne miejscowości, które oferują atrakcyjne hotele oraz wiele stoków narciarskich w pobliżu. Turyści przyjeżdżający na Podhale pragną spędzić święta oraz Nowy Rok w góralskiej, zimowej atmosferze.

Ze względu na obecną sytuacje ekonomiczną panującą w Polsce i na świecie, ceny obiektów noclegowych tak jak żywności wysoko wzrosły. W tym roku turyści muszą się liczyć ze wzrostem cen za nocleg, usługę gastronomiczną oraz bilety wstępu na stoki narciarskie.

Koszt noclegu uzależniony jest od warunków w obiekcie, wielkości pokoju oraz ilości osób. Nowością jest to, że cena wcale się nie zmienia jeśli chodzi o lokalizacje. Większość hoteli na Podhalu w okresie świątecznym nie wynajmuje noclegu na mniej niż 3 doby. Cena wynajęcia pokoju w hotelu dla 3 osób w centrum Zakopanego w okresie od 30 grudnia do 2 stycznia to koszt ponad 2 tysięcy złotych. W tym samym okresie pobyt w hotelu nieopodal Zakopanego lecz w pobliżu kilku stoków narciarskich to nawet koszt 7 tysięcy złotych. Tańszą opcją noclegu jest wynajęcie pokoju w pensjonacie, apartamentu lub noclegu w domu wczasowym. Jednak nie zmienia to faktu, że w tym roku jest o wiele drożej niż w poprzednich latach.

Alicja Chrobak

No Comment.

Reklama

Partnerzy