Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Zakopiańscy funkcjonariusze SG uratowali życie rowerzysty

Dnia: czwartek 2 maja 2024, Autor: Maciej Zubek

Funkcjonariusze z Placówki SG w Zakopanem pełniąc służbę patrolową uratowali życie rowerzysty, który uległ bardzo poważnemu wypadkowi drogowemu.

Zdarzenie miało miejsce 1 maja. Funkcjonariusze z zakopiańskiej placówki pełniąc służbę patrolową z Zakopanego w kierunku Łysej Polany zauważyli zator samochodowy. Po uzyskaniu informacji, że jest on spowodowany wypadkiem rowerzysty, podjęli natychmiastową decyzję o udaniu się na miejsce zdarzenia. Po rozpoznaniu sytuacji jeden z funkcjonariuszy zabezpieczył miejsce zdarzenia a drugi po ocenie stanu poszkodowanego i stwierdzeniu braku parametrów życiowych przystąpił do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Powiadomiono służby ratownicze oraz Policję. Po przyjeździe patrolu Policji i zabezpieczenia przez niego miejsca wypadku, obydwaj strażnicy graniczni kontynuowali akcję ratowniczą.

Dzięki podjętym działaniom ratowniczym po kilku minutach wrócił u poszkodowanego oddech oraz krążenie. Przybyły na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego przejął poszkodowanego rowerzystę, który w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala. Warto dodać, że w trakcie reanimacji pomagał obywatel Węgier, który stabilizował głowę rowerzysty. W czasie akcji ratowniczej wykorzystano służbowy sprzęt medyczny (indywidualny oraz będący na wyposażeniu pojazdu), którym dysponują funkcjonariusze Karpackiego Oddziału SG.

Postawa funkcjonariuszy z Placówki SG w Zakopanem oraz ich umiejętności i zdecydowane działanie przyczyniły się do uratowania życia mężczyźnie.

źródło: KOSG

No Comment.

Reklama

Partnerzy